Чверть держпідприємств Києва працюють із прибутком, решта – збиткові або у стані реорганізації. Про найбільші об'єкти, які наперекір здоровому глузду замість прибутків лише просять гроші у бюджеті, розповів депутат Київської міської ради від партії "Самопоміч" Максим Гапчук.

"На засіданні бюджетної комісії КМДА розглядалось 37 питань, 28 з яких - звернення щодо надання пільг по сплаті земельного податку на 2015 рік. Деякі із таких звернень демонструють, що стара система не ефективного управління державними активами намагається робити спроби продовжити своє існування" - обурюється депутат.

Державне управління справами (ДУС) звернулося до міськради щодо звільнення від сплати земельного податку до бюджету Києва деякі державні підприємства. Серед них, зокрема: Національний палац мистецтв "Україна", готель "Україна", готель "Дніпро", Національний центр "Український дім". Депутати не зрозуміли, чому державним підприємствам потрібно надавати пільги, адже з держбюджету вони не фінансуються, натомість ведуть звичайну господарську діяльність, метою якої є отримання прибутку.

"Минулого року "Палац "Україна" отримав понад 24 млн. грн. доходу. А прибуток за рік склав всього 5 тис. грн. І це при тому, що ціни на квитки на деякі концерти сягають 3 тис. грн. Ми запитали у керівництва – як так може бути. На що отримали відповідь: надворі криза, викручуємося, як можемо". Готель "Україна" знаходиться у центрі столиці. Ціна номеру на добу становить від 650 грн. до 2 тис. грн., а за 2014 рік готель задекларував збитки на суму 7,6 млн. грн." - каже Гапчук.

Депутати вважають, що такі прибутки та збитки суперечать здоровому глузду, адже об'єкти не мають конкурентів за територіальним розташуванням та за функціональним призначенням. Зараз депутати КМДА очікують на звітність комунальних підприємств Києва, котрих у наявності є аж 402.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

"100 з них працюють у збиток, 100 прибуткові. Ще сотня перебувають у стані реорганізації по 5 – 8 років. Решта - не дає ніякої звітності. Думаю, що їх і так забагато у столиці. Треба поставити питання про доцільність їх існування", – пояснює Максим Гапчук.

За його словами державні підприємства мусять працювати так само ефективно, як і приватні, а не вимагати для себе преференцій.

"У столиці є комунальне підприємство, яке володіє мережею аптек – це 200 точок. Прибуток за рік був мізерний. Хіба так буває? Тому треба або звільнити некомпетентних керівників, та поставити замість них більш ефективних управлінців. Або просто виставити ці об'єкти на приватизацію. Знайдуться бізнесмени, котрі зроблять їх доходними і ефективними", - пояснює Гапчук.

За його словами, майже за рік роботи столична влада нічого не зробила, аби перевірити ці підприємства, зменшити їх кількість та зробити більш ефективною їх роботу.

"Влада провела точечні аудити там, де потрібно було поставити своїх людей. Усі реформи закінчилися змінами керівників – "Київпастрансу", метрополітену, тощо", - констатує депутат.