Конституційний суд РФ відхилив скаргу засудженого українського режисера Олега Сенцова на норму про таємницю слідства, повідомив "Інтерфакс-Україна".

"Конституційний суд РФ не знайшов протиріч Основному закону країни у нормі Кримінально-процесуального кодексу про право слідчого брати підписку про нерозголошення з учасників кримінальної справи", – йдеться в повідомленні.

КС РФ виніс два визначення за скаргами громадянина України Олега Сенцова, його адвоката Дмитра Дінзе, а також адвоката з Хакасії Володимира Дворяка. Заявники оскаржували норму КПК РФ, яка дає слідчому право брати підписку про нерозголошення з учасників кримінальної справи.

На думку заявників, підписка не дозволяє використовувати матеріали кримінальної справи для звернення до Європейського суду з прав людини. Крім того, як вважають Сенцов і Дінзе, слідство обмежило захист в можливостях надання інформації ЗМІ.

Читайте також: Відкрили кримінальну справу за фактом пропажі соратника Сенцова

Нагадаємо, 25 серпня російський суд засудив українського режисера Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Активісту Кольченко російський суд дав десять років в'язниці. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва українці звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.