Улітку, через економію газу та нестачу гарячої води, мер столиці Віталій Кличко закликав киян встановлювати бойлери. Столичний правозахисник Вадим Хабібуллін вважає установку бойлерів у Києві черговою корупційною схемою. Бо електроенергія подорожчала у кілька разів і тепер її можна вимкнути користувачеві без рішення суду.

Наприкінці весни, відразу після виборів, Віталій Кличко звернувся до киян з проханням встановлювати електричні бойлери та переходити на альтернативні види опалення. Улітку столиця мала серйозні проблеми з гарячою водою – її просто відключили на невизначений термін.

Тож кияни масово кинулись встановлювати бойлери. За підрахунками експертів електричний бойлер з'явився у кожній п'ятій київській квартирі. Вартість установки сягала від 1500 гривень і вище.

Вадим Хабібуллін пояснює, що удома поставив бойлер 2011 року. За нього заплатив тоді 650 гривень, ще 150 гривень віддав за установку. З весни 2014 року черга на установку бойлера сягала 10 тисяч осіб і розтягнулася на 3 місяці. За словами правозахисника установка обходилася киянам ще в середньому у 200 доларів.

"Безстрокове відключення гарячої води у столиці та нав'язування її мешканцям бойлерів – класичний шантаж від влади",- пояснив Олександр Сергієнко, директор Інституту міста.

Продавці бойлерів зізнавалися, що в міській раді існує бойлерне лобі – адже більшість киян купувала недорогі агрегати вітчизняного виробництва. І їх продаж улітку значно зріс.

19 березня Київська міська рада прийняла рішення про заборону відключення централізованого водопостачання в літній період.

"Зрозуміло, що споживач обиратиме – чи користуватися йому водовідведенням, чи використовувати вже встановлений бойлер. Електроенергія для населення зростає утричі-упятеро. Тобто, людині дешевше користуватися гарячим водовіденням. Питання – тоді навіщо цей ажіотаж довкола бойлерів був минулого літа?", - обурюється юрист Вадим Хабібулін.

Електрику відтепер, на відміну від гарячої води, можна викати киянам без рішення суду.

В соціальних мережах кияни вже почали обурюватися.

"Дали гарячу воду, котра виявилася ледь теплою. Типу: "скільки грошей – стільки й градусів". Хтось скаже: "пошкодував на бойлер – май проблеми". Ніби все і правильно, але скільком киянам після використання бойлера відріжуть світло за несплату? Можу сказати напевно – багатьом. Роботу втрачають, електроенергія дорожчає і лічильник розкручує не просто коліщатко, а гвинт вертольота, бо місячна абонплата зростає до небес", - констатує Дмитро Андрєєв на своїй сторінці у мережі "В Контакте".

"На установку бойлера витратила минулим літом 4 тисячі гривень. Зараз порахували, що користуватися ним виходить утричі дорожче, ніж гарячим водовідведенням. Питання – то навіщо мені той бойлер нав'язували?" - каже киянка Марія Мицюк.