1 травня у селі Вербівка Хмільницького району повісилася 20-ти річна Катерина Олексіюк. Дівчина була студенткою 3-ого курсу Бердичівського медичного коледжу. Перед смертю поскаржилася рідним, що її начебто домагався директор коледжу Володимир Клименюк.

"Катя приїхала 30 квітня увечері додому. Була дуже засмучена. 1 травня вона була удома з моєю дитиною. Я, мама й тато були на роботі. В обід подзвонила мені, спитала які ліки давати дитині. А за кілька годин додому прийшла мама і подзвонила мені, що Катя повісилася у сараї", - розказує рідна сестра загиблої студентки 24-річна Юлія Левчук.

Катерина Олексіюк навчалася на факультеті фельдшерської справи.

"Вона скаржилася на нього й раніше. Дзвонила мені, що щось собі зробить, бо він у себе в кабінеті чіплявся до неї. Тоді їздив тато у гуртожиток. Вмовляв її. Батьки хотіли її перевести до іншого навчального закладу. Але в адміністрації не віддавали документів, бо у Каті не був зданий один предмет – інфекціологія. Вона ходила до Клименюка в кабінет, а він "жартував": "Прийдеш до мене ввечері в кабінет. Якщо в тебе будуть "шаловливі" губки, то поставимо тобі перездачу", - каже Юлія.

Батьки не раз їздили у Бердичів, просили за доньку. Викладач предмету готова була поставити "трійку" дівчині, але директор наполягав на перездачі.

"Калька останніх тижнів Катя казала, що не хоче бути нам обузою, що батьки тільки гроші витрачають на всі ці поїздки. А в нас й без того з коштами не густо", - не приховує емоцій сестра померлої.

У адміністрації коледжу пояснили, що директора на місці немає – він зараз на лікарняному. Ситуацію коментувати відмовилися.

Куратор групи Леся Мартинюк запевняє, що ніяких домагань не було.

"Їй би поставили оцінку в будь-якому випадку, бо Катерина вчилася на контракті. Дирекції невигідно не ставити дітям оцінок та відраховувати їх – адже це кошти коледжу. Про домагання нічого не знаю", - каже педагог.

Одногрупники характеризують дівчину як веселу та товариську. Про директора Володимира Клименюка відгукуються достатньо негативно.

"Багатій і хам. Він до багатьох студентів чіплявся", - каже одногрупниця Катерини, попрохавши не вказувати її прізвище.

Приятель покійної Іван Лисак вірить сказаному Катериною.

"Ми були з Катею, як брат із сестрою. Вона ділилися зі мною наболілим. Директор вимагав у неї мінет", - стверджує Іван.

Торік місцева Самооборона хотіла люструвати Клименюка за хабарі в учбовому закладі. Тоді на захист керівника став колектив та студенти.

"Усі знають, що за вступ до коледжу треба заплатити. У нас були конкретні заяви, котрі ми віднесли у прокуратуру, але справу загальмували. Колектив горою став на захист директора", - каже Сергій Адамяк, голова Самооборони Бердичівського району.

2012 року п'яний Клименюк потрапив у ДТП. Його "Мазда" в'їхала у "Москвич", котрий рухався попереду, обійшлося без жертв. Тоді ж директор коледжу з нецензурною лайкою та кулаками напав на оператора каналу ICTV Андрія Борисова. Намагався розбити камеру оператора місцевої телекомпанії. Клименюком зацікавилася прокуратура, але справу про ДТП гальмують і досі.

Ще раніше студентка Наталя Гаращук з Хмільника народила дитину від Володимира Клименюка. Педагог спокусив дівчину, коли та була ще студенткою. Пізніше Наталя пояснила, що почала жити з Клименюком, але розійшлися, бо той розпускав руки.

За фактом самогубства міліція порушила кримінальне провадження.