"18 травня ми всі - кримські татари"

поділитись

0

412

Сьогодні Україна відзначає День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Вже напередодні, на Майдані Незалежності запалили вогні в пам'ять про загиблих під час депортації. Мітингувальники свічками позначили контур Криму з числом 71 та напис "Ні - геноциду".

За словами учасників, історія повторюється, і наразі кримські татари знову опинилися в складній ситуації. Окупаційна влада півострова чинить тиск, змушуючи їх залишати свою Батьківщину.

Сьогодні в Національній оперівідбудеться "Вечір-реквієм". У ньому візьмуть участь представники державної влади, члени Меджлісу, представники громадськості, студентство.

О 19 годині на Майдані Незалежності відбудеться Всеукраїнський траурний мітинг.

Крім того, в рамках заходів до цієї дати, Міністерство інформаційної політики розробило соціальну кампанію "18 травня ми всі — кримські татари".

"Завдяки підтримці волонтерів з Сімферополя, Донецька, Севастополя і Києва ми створили рекламні сюжети для розміщення на носіях зовнішньої реклами, зокрема, в метро Києва. А також відео- та аудіоролики для телебачення та радіо. Інформаційні війська України напередодні 18 травня організовують твіттер-шторм", — розповів заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко.

Акція "18 травня ми всі — кримські татари" є тематичним продовженням кампанії "Крим — це Україна", яка стартувала навесні цього року.

Читайте також: Держагентство з Криму очолив заступник Чубарова

Депортація кримських татар — примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року. Офіційно причиною депортації вказували співпрацю кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Кримські татари вимагають визнати її геноцидом.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
25.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Київським велосипедистам підготували сюрприз
0
0
04:45 27.07.2017
Мешканців міста просять погасити борги
0
0
20:16 26.07.2017
Фура з рибою простояла шість днів під палючим сонцем
0
0
18:30 26.07.2017