Чиновники Київської міськадміністрації почали перевіряти працівників столичних жеків на алкоголізм. Робитимуть це за допомогою алкотестерів.

"Комісія першу перевірку провела для комунальників Дарницького району столиці. Приїхали без попередження. За відмову від перевірки відповідальності не передбачено, але це покаже, до кого потрібно придивитися", - пояснила "Знай" заступник речника КМДА Юлія Грамотна.

Кияни радіють з новаторства чиновників.

"Заздрю мешканцям Дарницького району, якщо до них буде приходити тверезий персонал. Коли в моїй квартирі потік кран, і жек прислав сантехніка - він ледве тримався на ногах. Кран полагодив, але шкоди під час ремонту завдав чималої", - розповів житель Подільського району Ігор.

Експерти кажуть, що проблему недбалого ставлення до роботи не можна вирішити тестами на алкоголізм.

Читайте також: Рада ліквідувала монополію ЖЕКів

"П'яні сантехники – це стереотип. До того ж, це проблема лише комунальних жеків. В об'єднаннях співвласників такого немає, бо за перегар одразу виганяють з роботи. Вирішити проблему може конкуренція між персоналом", - сказав "Знай" директор Інституту розвитку міста Олександр Сергієнко.

Експерт радить не винаходити велосипед, а забезпечити належні умови праці, щоб робітники трималися за свої місця.

"Жеки необхідно зробити комерційними структурами і давати договори на обслуговування будинків на прозорих конкурсах. Якщо зарплати для персоналу будуть ринкові – питань з алкоголізмом не виникатиме взагалі", - вважає Сергієнко.