Дев'ятикратний чемпіон України з легкої атлетики, учасник паралімпійських ігор 25-річний Валентин Медвєдєв завдяки журналістам знайшов власну родину – батька та сестру. 23 роки тому хлопчика-інваліда покинули у будинку маляти батьки.

"Я народився недоношеним, під час кесаревого розтину. Важив 1600 грамів. Лікарі поставили діагноз – дитячий церебральний параліч та водянка головного мозку", - каже Валентин.

Його мати Ірина Медведєва жила у громадянському шлюбі з батьком хлопця Сергієм Переродовим. Від першого шлюбу мала 5-річну доньку Олександру. Через матеріальну скруту та розлучення написала заяву про відмову від сина.

"Мене віддали на два роки, аби про мене попіклувалася держава. Але потім родичам показали листа з будинку малюка, буцімто я помер. Здогадуюся, що його написала моя рідна тітка", - каже Валентин.

У адміністрації будинку маляти запевняють, що усе листування в них задокументоване. Єдиний лист, котрий надсилали Медвєдєвим, був про переведення дитини до будинку-інтернату в зв'язку з віком.

Популярні новини зараз
Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати На українських будівництвах закінчуються робітники – який вихід знайшли Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

Дитинство майбутній чемпіон провів у Шевченківському будинку-інтернаті на Харківщині. Заклад призначений для виховання інвалідів з розумовими відхиленнями.

"Добре пам'ятаю. Як мене виносили на руках на вулицю. Усі діти бігали, а я сидів і плакав. Дуже хотів, аби мене хтось з рідних провідав", - каже він.

У інтернаті хлопець самостійно почав тренувати ноги. Підтягувався на турніку, вчився стояти, тримаючись за бильце ліжок та стільців. З роками йому вдалося розробити атрофовані ноги.

"У сусідній школі дітей тренував Віктор Ветчінкін. Він займався з інвалідами, запрошував дітей з нашого інтернату. Я записався у команду. Спочатку займався футболом. Але це командна гра, а я звик все сам робити. Та й перспектив не бачив. Тому перейшов у легку атлетику", - пояснює він.

2009 року Валентин уперше взяв участь у всеукраїнських змаганнях. Тоді програв. А за рік виграв. Зараз він майстер спорту з легкої атлетики, дев'ятикратний чемпіон України, бронзовий призер Європи серед паралімпійців.

Під час ремонту в інтернаті Валентин підглянув у документах адресу батьків. У Харкові знайшов вулицю і будинок. Але сусіди повідомили, що мати з донькою давно виїхали.

"Я на програму "Жди меня" звертався. Там мені відмовились допомогти. Звернувся у програму "Один за всіх", - каже він.

Журналісти почали розшукувати у Харкові Ірину та Олександру Медвєдєвих.

"У мене аж ноги підкосилися, коли мені зателефонували і спитали чи я не знаю Ірину Медвєдєву, котра залишила у притулку свого сина", - каже сестра Валентина, Олександра.

Ірина Медвєдєва померла п'ять років тому. Її колишній громадянський чоловік одружився, має двох дітей.

"Усі були в шоці, коли у студії зустріли Валентина. Ми думали, що він давно помер", - каже сестра.

Батько хлопця кілька разів намагався відвідати хворого сина у притулку, але йому не дозволили. Переродов не був записаний у документах батьком дитини.

Зараз чемпіон живе у сестри в Харкові. Багато тренується - у жовтні він їде на чемпіонат світу. За результатами змагань може потрапити до української паралімпійської збірної та поїхати на наступну Олімпіаду до Бразилії.

У перервах між тренуваннями чемпіон працює з дітьми у приватному зоопарку "Фельдман Екопарк", що належить депутату, меценату та мультимільйонеру Олександру Фельдману. Займається з дітьми-інвалідами.