Нещодавно в Росії заблокували месенджери Blackberry, Imo і Line з-за відмови розробників передавати спецслужбам відомості персональні дані користувачів та інформацію про їх активності. Раніше в РФ була заблокована і соцмережа Linkedin із-за відмови переносити в країну персональні дані росіян в рамках "закону Ярий".

Експерти відзначають, що сьогодні під загрозою блокування виявилися і більш популярні месенджери - Viber, WhatsApp і Telegram. Представник Роскомнадзора зазначив в інтерв'ю виданню Правда.Ру, що такі заходи щодо будь-якого месенджера можуть стати реальністю: “Так, WhatsApp, Viber та Telegram можуть бути заблоковані хоч завтра, якщо таке рішення буде прийнято компетентними органами. Чисто технічно тут немає якихось позамежних складнощів: це може бути блокування як просте, так і для особливо хитрих".

Під простий блокуванням розуміється видалення програм месенджера з магазинів додатків Google Play і App Store для російського ринку, блокування їх сайтів і IP-адрес серверів. Такий блокування буде достатньо для більшості користувачів.

Дивись як можна легко обійти просте блокування сайту на комп'ютері:

Під блокуванням "для особливо хитрих" розуміється використання спеціального обладнання DPI, яке аналізує і блокує трафік месенджерів на самому базовому рівні і не дозволить використовувати VPN або інші хитрощі для обходу блокування.

Популярні новини зараз

Холостячка Ксенія Мішина годинами терпіла неймовірні муки

Зірка шоу "Голос" хотів захиститися від ковіду і помер: "Випадково ввів"

Вагітна українка із серцем воїна загинула на Донбасі і надихнула мільйони: "Була на сьомому місяці..."

П'ятирічний хлопчик виніс з палаючого будинку маленьку сестричку і повернувся за собакою: герою аплодує весь світ

Показати ще

Таким чином, якщо месенджери видмовляться передавати спецслужбам РФ персональні дані користувачів, їх чекає блокування на території Росії.

Раніше портал Знай.иа повідомляв, що Роскомнадзор остаточно заблокує Rutracker.