Під загрозою смерті: фото найрідкісніших тварин планети

поділитись
Рідкісні тварини, які належать до вимираючого виду

Сьогодні у світі тисячі видів тварин знаходяться під загрозою знищення. Причина - недбале поводження із навколишнім середовищем, зміна клімату, урбанізація та браконьєрство.

1. Саола. Вперше тварин помітили в травні 1992-го, і відтоді у дикій природі їх бачили лише 4 рази.

Мешкає саола в лісах В'єтнаму та Лаосу. Наукову латинську назву Pseudoryx та детальний опис тварини було зроблено лише 1993 року, а сфотографувати саолу вдалось лише 1996 року в Лаосі.

2. Американський тхір. Цей хижак під загрозою зникнення через хвороби, які пов'язані зі зміною клімату, відсутністю середовища для проживання та їжі.
https://static2.gazeta.ua/img2/cache/gallery/848/848617_2_w_1000.jpg?v=5

Тварини живуть колонією на 50 га середньоамериканської прерії, яка повноцінно може забезпечити їжею лише кілька дорослих особин.

3. Калімантанскій орангутанг.

Живуть примати лише на острові Борнео. Цьогоріч в липні тваринам дали статус "на грані зникнення", адже за останні 50 років їх популяція зменшилась на 60%.

4. Ілійськая пищуха.
Результат пошуку зображень за запитом "Ілийская пищуха"
Ссавець мешкає на гірському хребті Тянь-Шаню в Китаї. За останніми даними природоохоронців, їх залишилось менш ніж 1000 особин.

5. Бразильська видра.

Результат пошуку зображень за запитом "Бразильская выдра"
Рідкісний вид видри, який проживає в Південній Америці. Її також ще називають гігантською, через її розміри. Зараз, їх налічується лише кілька тисяч у дикій природі.

6. Далекосхідний леопард.
Тварини мають статус "під загрозою зникнення". В дикій природі залишилося лише 60 таких леопардів. А в зоопарках та приватних колекціях ще 200 особин.

7. Лисиця Дарвіна.


Вид названий на честь Чарльза Дарвіна, який виявив тварин 1834 року. Залишилось лисиць менш ніж 5 тисяч, а проживають вони у національних парках Чилі та на острові Чіло.

8. Суматранський носоріг. В дикій природі кількість тварин коливається від 220 до 275 особин.
Результат пошуку зображень за запитом "Суматранский носорог"

Результат пошуку зображень за запитом "Суматранский носорог"
Носоріг опинився на грані знищення через браконьєрство. Мисливців приваблює ріг, який має неабияку цінність на чорному ринку.

9. Панголіна. Ссавець, який нагадує справжнього дракона або ж динозавра.

Надзвичайно рідкісна та древня тварина, яка мешкає в екваторіальних лісах Африки, та в тропічних лісах Індії і Китаю. Залишилось лише кілька тисяч особин. Панголіни стали жертвами браконьєрства через м'ясо та луску.

Господарська діяльність людини призвела до зникнення багатьох видів живих істот. Лише за останні півстоліття біорізноманіття планети скоротилося на третину. Щодня принаймні один вид покидає нашу планету назавжди.

Тим не менш, не всі випадки вимирання пов'язані безпосередньо з людиною.

Як повідомляв портал "Знай.ua",  вимирання сумчастого вовка було обумовлено природними причинами. Цей висновок зробили вчені на підставі результатів вивчення геному тварини.

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
тварини, вимирання
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
Зараз все більше батьки дискутують з приводу цього шкільного правила
0
0
19:30 17.08.2018
Львовом пройшлась неймовірна гроза, яка затопила місто
0
0
18:45 17.08.2018
Батько з часом вже й не бачить сенсу платити аліменти - адже від нього вимагають дотримання обов'язків, але не гарантують жодних прав
0
0
18:24 17.08.2018
Провідні фахівці надають комплексну психологічну реабілітацію українським військовим
0
0
18:10 17.08.2018
Данина традиціям, чи справді важлива для кожного дата?
0
0
17:53 17.08.2018