За результатами дослідження, проведеного у вересні 2018 року, якби президентські вибори відбувалися у найближчу неділю, більша частина опитаних віддала б свої голоси за Юлію Тимошенко (14,9%), Анатолія Гриценка (8,0%), Петра Порошенка (7,9%) або Вадима Рабіновича (7,2%). Інші кандидати отримали б меншу підтримку: Юрій Бойко – 6,1%, Володимир Зеленський – 6,1%, Олег Ляшко – 5,9%, Святослав Вакарчук – 4,2%. В опитуванні були вказані прізвища тих політиків, які з найбільшою вірогідністю візьмуть участь у президентських виборах, пише Апостроф.

Що стосується парламентських виборів, у новий склад вищого законодавчого органу України пройшли б сім політичних партій. Найбільшу кількість голосів отримають наступні партії: «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (11,3%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (8,2%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (7,8%), та «За життя» Вадима Рабиновича (7,3%). Також до нового складу парламенту потрапляють партії «Опозиційний блок» Юрія Бойка (7,2%), «Слуга народу» Володимира Зеленського (6,9%) і Радикальна партія Олега Ляшка (6,7%). Інші політичні партії, зокрема Об'єднання «Самопоміч» Андрія Садового, ВО «Свобода» та інші мають значно менші шанси на перемогу у виборах.

Дослідження рейтингу довіри українських політиків може свідчити про втомленість українських виборців старими політичними проектами і бажанням бачити нові обличчя в українській політиці. Лідерами за рейтингом довіри стали Анатолій Гриценко (43,2% опитаних довіряють або в цілому довіряють політику), Вадим Рабінович (35,4%), Володимир Зеленський (31,6%) і Святослав Вакарчук (27,9%). Рейтинг довіри інших політиків: Олег Ляшко – 21,0%, Юлія Тимошенко – 20,2%, Петро Порошенко – 18,9%, Юрій Бойко – 17,4%.

Популярні новини зараз
"Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня "У п*дарів все добре": український військовий вивчив начинку російських FVP-дронів і зрозумів, чого не вистачає ЗСУ Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 30 серпня до 7 вересня 2018 року. Загальна кількість респондентів становила 2004 особи. Метод опитування – прямі інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.