Система охорони здоров'я сьогодні не регулюється державою, отже її реформа приречена на провал. Розподіл бюджетних грошей залежить від місцевої влади, що вимагає зв'язку між реформами самоврядування та охорони здоров'я, якої немає. Третина українців проживають в сільській місцевості, і ці люди фактично опинилися відрізані від нормальної медичної допомоги.

Про це у відеоблозі на YouTube-каналі партії «РОЗУМНА СИЛА» заявила голова Дніпропетровської обласної організації політичної партії «РОЗУМНА СИЛА», заслужений лікар України, Ірина Спіріна.

«Охорона здоров'я сьогодні не регулюється державою. А катастрофічна нестача кадрів призвела до нестачі амбулаторій та фельдшерських пунктів. Без грошей ніякої оснащеності не буде», – зазначила політик.

Вона розповіла, що питання якості та повноцінності медичної допомоги безпосередньо пов'язано з недофінансуванням. Крім фінансування існує інша проблема – кількість проживаючих людей в Україні з розрахунку на потребу в медичній допомозі. «Коли проводилася реформа, Міністерству охорони здоров'я потрібно було подумати про інститут кадрів і підготувати їх як для сільської місцевості, так і для міста», – додала політик. – «А їх в селах просто немає! Що відбувається сьогодні в районах і селах? Сьогодні запросто можна будівлі, які належали медицині, продати, вивести зі структури охорони здоров'я та віддати у приватні руки або здати в оренду. Звідси відбувається скорочення будівель, а це веде до скорочення робочих осіб».

Популярні новини зараз

Бій-розігрів перед Усиком і Джошуа закінчився плачевно: паралізованого боксера відвезли з рингу

Китайський вірус в Україні "гасне" разом з першими заморозками: статистика МОЗ на 26 вересня

Померла найнижча мама України: що було відомо про Марію Українець

Настя Каменських зайняла місце Каті Осадчої після пологів: розповість про весілля Alyona Alyona і "походеньки" Клопотенко

Показати ще

Спіріна підняла також питання міграції фахівців: «Дуже багато сьогодні докторів і середнього медперсоналу їде за кордон. А чому виїжджають? Тому що мізерні заробітні плати. Якість медичної допомоги страждає, зокрема, і тому, що престиж лікарської спеціальності знизився».

Політик розповіла, що амбулаторія являє собою цілий конгломерат, який статистично прописаний в інструкції Міністерства охорони здоров'я: «Це сімейний лікар, педіатр, лаборант, фельдшер і машина невідкладної допомоги, яка буде обслуговувати дану лабораторію. Але на практиці нічого цього немає, оскільки знов-таки немає фахівців, немає фінансування. Через це оперативно надати медичну допомогу в багатьох селах практично неможливо».

Нагадаємо, що 18 вересня 2018 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України від 08.06.2018 року №1097 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 березня 1993 року № 54 «Про затвердження Переліку робіт, на яких встановлюються доплати за несприятливі умови праці працівникам організацій та установ медичної освіти України». Згідно з документом, з жовтня 2018 року співробітникам медичних навчальних закладів, які працюють у шкідливих умовах (з інфекційними хворими, із хворими на туберкульоз, в умовах підвищеного магнітного, рентгенівського випромінювання тощо) припиняють виплачувати відповідні доплати.