Отримання Томосу і митрополії від Константинополя – важливий крок на шляху створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні, який має завершитися отриманням патріархії.

Про це Юлія Тимошенко заявила в програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Незалежна помісна Православна Церква з Томосом – це наше важливе досягнення, але це ще не завершення процесу», – наголосила лідер «Батьківщини».

Вона процитувала Патріарха Філарета, який, говорячи про отримання Томосу і митрополії від Константинополя, наголошує на важливості подальшого руху на шляху отримання патріархату.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Макс засвітився на фото в обіймах красуні-стюардеси - Даша не пробачить

На Львівщину йде велика вода, може затопити - синоптики б'ють тривогу

Курс валют на 30 травня – долар впав нижче плінтусу, гривні відразу полегшало

Інтимні архіви Тіни Кароль лише в халатику злили в мережу, палко і ніжно одночасно

Показати ще

Юлія Тимошенко повністю поділяє позицію Патріарха Філарета і вважає, що єдина помісна церква має створюватися без агресії. Вона нагадала про міжконфесійний мир, яким донедавна славилася Україна і який потрібен зараз.

«Дуже правильно говорить Патріарх Філарет про те, що ми обов’язково доб’ємося патріархії і для цього потрібно об’єднатися в одну церкву. Але процес об’єднання ще не завершений і має бути продовжений мирним, еволюційним шляхом. Це мусить робити духовенство. Ми зробили перший крок, але нам треба йти далі та отримати патріархію», – пояснила політик, нагадавши, що «Батьківщина» завжди підтримувала створення єдиної помісної церкви в Україні.

Голова партії також проти того, щоб політики використовували Томос «як політичний інструмент для роз’єднання країни».

«Уся історія політики в Україні будується на роз’єднанні: знаходять щось, що роз’єднує людей, і рвуть суспільство на частини, створюючи собі рейтинги. Але якщо ми не знайдемо в собі мудрість, любов один до одного, то нам, країні, дуже важко буде підніматися. Єдність – це той ресурс, який може нам допомогти у важкій  ситуації», – підсумувала лідер «Батьківщини».