Лідер політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко прокоментував суму 565,7 мільйонів гривень, яку виділили з дербюджету на фінансування партій, які знаходяться в парламенті.

“Україна – єдина країни в світі, де виборча кампанія кандидатів в президенти фінансується за кошти державного бюджету, тобто за рахунок громадян. За оцінками ООН, більшість населення України сьогодні відноситься до категорії бідних, і трагедія полягає в тому, що ці бідні люди ще й фінансують діяльність партій в парламенті, які висунули своїх кандидатів на пост президента. Якщо в попередні роки це був просто цинізм, то в 2019 році, коли відбудуться президентські та парламентські вибори, – це цинізм в квадраті.

З огляду на це, Микола Томенко звернувся до НАЗК, ЦВК та кандидатів в президенти від парламентських партій Петра Порошенка, Самопомочі Андрія Садового, Радикальної партії Олега Ляшка, Народного Фронту Арсенія Яценюка та інших з вимогою призупинити виділення цих 565 млн грн. хоч на період виборчої кампанії, оскільки, з одного боку, це створює нерівні умови, а з іншого – це ще й елемент політичної корупції.

“Я вважаю, що ці кошти потрібно направити на ті проблеми української громади, які потребують негайного вирішення – це система охорони здоров’я, освіти, культури тощо. Також маю надію, – сказав Томенко, – що кандидатам в президенти вистачить совісті відмовитися від коштів громадян на час виборчої кампанії”.