За результатами опитування, проведеного на початку березня 2019 року, якби президентські вибори відбувалися у найближчу неділю, більша частина опитаних віддала б свої голоси за Володимира Зеленського (23,1%), Петра Порошенка, (14,3%), Юлію Тимошенко (також 14,3%) і Юрія Бойка (13,9%).

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

У порівнянні з «Великою четвіркою», інші кандидати отримали б меншу підтримку: Анатолій Гриценко – 8,6%, Олег Ляшко – 5,1%, Руслан Кошулинський – 3,1%, Ігор Смешко – 1,9%, Олександр Вілкул – 1,7% та Ілля Кива – 1,2%.

За словами дослідників, беручи до уваги останні політичні події в Україні, де одразу п’ять кандидатів зняли свої кандидатури з виборів, результати останнього опитування дозволяють зробити наступні висновки:

1. В Україні є четверо реальних кандидатів на проходження до другого туру президентських виборів. Невелика різниця в їхньому нинішньому рейтингу не дає підстав робити якісь точні припущення щодо того хто саме стане наступним президентом або увійде до другого туру. Протягом наступних тижнів «Велика четвірка» кандидатів залишиться без змін. В неї й надалі будуть входити Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко і Юрій Бойко.

Популярні новини зараз
Назад в Україну пускатимуть тільки за гроші: що задумала влада для порушників які втекли закордон? Тільки відпочили від пандемії: світ почав жахати новий вірус - симптоми ті ж, але летальний кінець за тиждень Кому доведеться добровільно відмовитися від соцвиплат "Скарб" може знайтись у кишені кожного: які українські монети можна продати за нечувані гроші
Показати ще

2. Зняття Євгенієм Мураєвим своєї кандидатури на користь Олександра Вілкула мало нульовий ефект і ніяким чином не збільшило рейтинг Вілкула. На думку дослідників, після потрапляння Мураєва до санкційного списку РФ і звинувачень у співробітництві з українськими спецслужбами частина розчарованих виборців вирішила підтримати Володимира Зеленського, а інша – Юрія Бойка, який залишається чи не єдиним політиком з незаплямованою репутацією на цьому електоральному полі.

3. Зняття Андрієм Садовим своєї кандидатури на користь Анатолія Гриценка також не дало негайного результату, але, беручи до уваги розгалужені мережі їхніх регіональних осередків, переваги такого об’єднання можна буде оцінити ближче до парламентських виборів.

Що стосується парламентських виборів, шанси на проходження до наступного складу українського парламенту мають наступні партії: «Слуга народу» Володимира Зеленського (18,0%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (14,9%), «Опозиційна платформа – За життя» Вадима Рабіновича, Юрія Бойка і Віктора Медведчука (14,5%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (9,1%) і «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, Дмитра Добродомова і Андрія Садового (6,1%).

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,7%), «Свобода» (3,1%), УКРОП (1,4%), «Опозиційний блок – Партія миру та розвитку» Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула і Вадима Новінського (1,4%), Соціалістична партія України Іллі Киви (1,3%) та інші, мають менші шанси на перемогу у парламентських виборах.

Результати дослідження наведені у таблицях.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 11 до 12 березня 2019 року. Загальна кількість респондентів становила 2024 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.