За результатами опитування, проведеного на початку березня 2019 року, якби президентські вибори відбувалися у найближчу неділю, більша частина опитаних віддала б свої голоси за Володимира Зеленського (23,1%), Петра Порошенка, (14,3%), Юлію Тимошенко (також 14,3%) і Юрія Бойка (13,9%).

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

У порівнянні з «Великою четвіркою», інші кандидати отримали б меншу підтримку: Анатолій Гриценко – 8,6%, Олег Ляшко – 5,1%, Руслан Кошулинський – 3,1%, Ігор Смешко – 1,9%, Олександр Вілкул – 1,7% та Ілля Кива – 1,2%.

За словами дослідників, беручи до уваги останні політичні події в Україні, де одразу п’ять кандидатів зняли свої кандидатури з виборів, результати останнього опитування дозволяють зробити наступні висновки:

1. В Україні є четверо реальних кандидатів на проходження до другого туру президентських виборів. Невелика різниця в їхньому нинішньому рейтингу не дає підстав робити якісь точні припущення щодо того хто саме стане наступним президентом або увійде до другого туру. Протягом наступних тижнів «Велика четвірка» кандидатів залишиться без змін. В неї й надалі будуть входити Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко і Юрій Бойко.

Популярні новини зараз
Шахраї безсердечно оббирають родини українських військових: у Генштабі ЗСУ розкрили схему обману Володимир Дантес показав, кому дарує квіти після розставання з Надею Дорофєєвою: "Хвилюючий момент" Війна закінчиться, коли Україна відвоює свої адміністративні території — голова ГУР Буданов Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

2. Зняття Євгенієм Мураєвим своєї кандидатури на користь Олександра Вілкула мало нульовий ефект і ніяким чином не збільшило рейтинг Вілкула. На думку дослідників, після потрапляння Мураєва до санкційного списку РФ і звинувачень у співробітництві з українськими спецслужбами частина розчарованих виборців вирішила підтримати Володимира Зеленського, а інша – Юрія Бойка, який залишається чи не єдиним політиком з незаплямованою репутацією на цьому електоральному полі.

3. Зняття Андрієм Садовим своєї кандидатури на користь Анатолія Гриценка також не дало негайного результату, але, беручи до уваги розгалужені мережі їхніх регіональних осередків, переваги такого об’єднання можна буде оцінити ближче до парламентських виборів.

Що стосується парламентських виборів, шанси на проходження до наступного складу українського парламенту мають наступні партії: «Слуга народу» Володимира Зеленського (18,0%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (14,9%), «Опозиційна платформа – За життя» Вадима Рабіновича, Юрія Бойка і Віктора Медведчука (14,5%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (9,1%) і «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, Дмитра Добродомова і Андрія Садового (6,1%).

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,7%), «Свобода» (3,1%), УКРОП (1,4%), «Опозиційний блок – Партія миру та розвитку» Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула і Вадима Новінського (1,4%), Соціалістична партія України Іллі Киви (1,3%) та інші, мають менші шанси на перемогу у парламентських виборах.

Результати дослідження наведені у таблицях.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 11 до 12 березня 2019 року. Загальна кількість респондентів становила 2024 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.