Невиконання закону "Про ринок елекроенергії", який запускає ринок із 1 липня 2019 року, загрожує Україні втратою траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу та інших кредитів міжнародних партнерів, пише Gazeta.ua.

Таку думку висловив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Якщо ми законом визначили певний термін, і у нас є макрофінансова допомога, тобто допомога від Європейського Союзу, яка складає мільярди доларів, і якщо з першого липня не запускається ринок, то очевидно, що і макрофінансова допомога буде переглянута, чи варто її надавати Україні", - зазначив Ігор Насалик.

За його словами, запуск ринку електричної енергії чітко регламентується законом "Про ринок електроенергії", і на даному етапі суб'єкти ринку електричної енергії заявили про готовність працювати в рамках нового законодавства з першого липня 2019 року.

"В законі про ринок електроенергії чітко написано, які суб'єкти ринку і що повинні зробити для того, щоб ринок запрацював з першого липня. Кожен суб'єкт, який звітує, говорить про те, що він готовий. Ну, якщо він готовий, то ринок, очевидно, повинен працювати", - повідомив Ігор Насалик.

Популярні новини зараз

За таким рецептом дерунів ви ще не готували – хрусткі картопляні оладки по-німецьки

Під Києвом обстріляли маршрутку, копи хапають всіх підряд - "У місті йде війна"

Життя після проекту: як склалися доля Макса та Даші після реаліті

Українка з 13-м розміром грудей випробувала свої принади на міцність – "Терзаєш чоловічі серця"

Показати ще

Як раніше повідомлялося, президент держпідприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" Юрій Недашковський в листі заступнику голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Олександру Домбровському повідомив, що переносити термін старту в Україні нового ринку електроенергії недоцільно.

Раніше представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку і USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Державні підприємства "НЕК "Укренерго" і "Енергоринок" вже приступили до тестових покупок і продажів у рамках підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг.

13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планується з 1 липня.