Гучна заява мера Києва Віталія Кличка про повідомлення Президента України Володимира Зеленського щодо призначення нового голови КМДА під час розмови віч-на-віч спровокувала справжній бум у соцмережах. Кияни й досі невпинно продовжують публікувати пости із "проколами" діючого мера та масово залишати коментарі. Що саме пишуть мешканці мегаполісу та яке вони мають ставлення до події, з'ясовували Знай.ua.

"Підіть гідно. Скільки бід у нашому місті зробили!"

Одразу після провального руйнування скандального скляного мосту, презентованого Віталієм Кличком до Дня Києва, на сайті Президента з'явилася петиція із проханням звільнити діючого мера.

Та це були лише "квіточки" – після заяви мера столиці про розмову із Володимиром Зеленським критика на адресу Віталія Кличка буквально полилася на сторінках соцмереж.

Популярні новини зараз

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Андре Тан одягнув Катю Осадчу у вузькі сукні, від вагітного животика жодного сліду: "Спадщина предків"

Настя Каменських у купальнику засвітила найсокровенніше, навіть Оля Полякова не стрималася: "Пальцем?"

Показати ще

Незаконні забудови, зламаний новий міст за 420 млн грн та жахливий стан доріг – лише частина із дорікань киян.

Обурені мешканці міста скаржаться на купу ігрових автоматів в столиці, масові розриття та відсутню місяцями гарячу воду.

А дехто виставляє Віталію Кличку конкретні строки на порятунок своєї репутації та прибирання бардаку у місті.

З'явиться шанс скасування скандальних рішень Київради

З жахливим станом більшості сфер міста погоджуються і політики.

"Те, що на посаді голови КМДА з'явиться інша людина – дуже добре, оскільки саме голова адміністрації виконує важливу функцію у місті. Всім відомо, що Віталій Кличко, м’яко кажучи, не дуже добре справлявся із обов’язками: фактично у кожній сфері в столиці зараз – суцільна криза", – підкреслює голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко.

У разі зміни глави КМДА має налагодитися і питання із скандальними рішеннями Київради.

"КМДА одночасно є виконкомом Київради, а Київрада має право скасовувати незаконні рішення свого виконкому. При Кличко такі спроби з боку опозиції були неодноразово, але проклічковска більшість їх блокувала. З новим главою КМДА система може почати працювати: з'явиться баланс між гілками влади в місцевому самоврядуванні і є непогані шанси, що чиновницького свавілля поменшає, тому що Київрада почне скасовувати розпорядження КМДА при першій можливості", – відзначає відомий столичний громадський активіст Георгій Могильний.

"Напівлегітимність" Віталія Кличка: відсутній указ про призначення

Ще одним цікавим моментом є те, що і зараз мер Києва Віталій Кличко займає посаду голови КМДА "напівлегітимно". Про це розповів Леонід Косаковський, який обіймав посаду першого голови КМДА з 1993 по 1996 рік, голови Київської міської ради з1994 по 1997 рік та Київського міського голови у 1997–1998 роках.

Офіційним підтвердженням "напівлегітимності" є відсутність Указу Президента про призначення Кличка на посаду голови столичної адміністрації.

"Після виборів Київського міського голови 2015 року ніхто не призначав Віталія Кличка головою КМДА. Отже, з юридичної точки зору, його правовий статус на цій посаді є доволі вразливим. Порошенко і Кличко на практиці не прив’язують посаду голови міськдержадміністрації до обраного міського голови, і в такий спосіб де-факто прийняли логіку змін до закону про столицю зразка Януковича 2010 року. А Віталій Кличко після виборів 2015 року просто приєднав до посади голови КМДА назву ще й міського голови", – розповідає перший Київський міський голова Леонід Косаковський.

На думку Леоніда Косаковського, ситуація в Києві стане маркером для нової владної команди, яка має "розрулити" ситуацію, об’єктивно оцінюючи дії чинної міської влади.

"Прикро, але така зараз правова реальність. Ця ситуація – ще одне підтвердження нагальної потреби врегулювати правовий статус Києва як столиці України і його посадових осіб на користь міста і киян. До цього це робив лише перший Президент Леонід Кравчук. Інші намагалися навпаки підім’яти все під себе, запровадивши у нас фактично президентське правління", – підкреслює Леонід Косаковський.

Тисячі киян із нетерпінням очікують на нового главу КМДА, та поки точна дата призначення не відома.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.