Команда Громадського руху «Рідна країна» в кінці липня зареєструвала петицію про скасування фінансування політичних партій з державного бюджету

Причиною цього стала вражаюча сума, яку збирається витратити влада за 5 років на партії, представлені в парламенті, та ті, що набрали 2% на виборах.

До вашої уваги попередні розрахунки експертів Громадського руху «Рідна країна».

Таким чином, утримання політичних партій, навіть якщо брати основу розрахунку прожитковий мінімум 2019 року, з урахуванням «гендерної надбавки» за 5 років коштуватиме українському бюджету близько 3 109 870 823,6 грн. (565 431 058,84+56543105,88=621974164,72*5 років=3 109 870 823,6).

Популярні новини зараз
Порушники можуть їхати? Українських водіїв "звільнили" від штрафів Головне за ніч: анулювання повісток, 50 тисяч гривень штрафу водіям та збільшення субсидії в Україні Найдешевші та найвигідніші тарифи: що пропонують Київстар, lifecell та Vodafone Гарно нагодував та несплатив податки: БЕБ запідозрили родичів Юлії Тимошенко у сумнівних оборутках
Показати ще

Крім цього партії отримають відшкодування витрат політичної партії, пов’язаних з фінансуванням її передвиборної агітації на виборах народних депутатів України, що передбачено ст.17 Закону України «Про політичні партії в Україні» у сумі 2 253 420 000.

Отже, загальна сума, яку партії отримають з державного бюджету за 5 років становить більше 5 мільярдів гривень.

Для того, щоб відмінити фінансування політичних партій з державного бюджету існує ряд вагомих причин.

По-перше, ці гроші витрачаються в більшій мірі на рекламу, доказом цього є минулорічні фінансові звіти.

По-друге, в класичному розумінні політичних партій серед тих, кого планують фінансувати, немає, а є політичні проекти олігархів, які вони створили за свої кошти для задоволення власних приватних інтересів. А от утримувати маємо ми.

По-третє, перед тим, як підняти фінансування партій на європейський рівень, я вважаю, спочатку ці партії мають підняти на європейський рівень життя громадян.

По-четверте, в країні війна, а ми фінансуємо партії? Громадян зобов’язали сплачувати військовий збір, з працюючих пенсіонерів теж окремо збирають податки, на культуру та освіту в бюджеті зменшують видатки, бо ж «ми - бідна і воююча країна», а на ділі олігархам допомагаємо утримувати їхні ручні партії.

Тому сьогодні ми вимагаємо від Президента Зеленського призупини фінансування політичних партій за гроші платників податків, допоки ситуація на сході потребуватиме постійного фінансування, а більшість населення буде на межі бідності.