Замість обіцяного незалежного органу податкового органу, нове відомство буде залежати від уряду й міністра фінансів та виконувати виключно каральну функцію. Так прокоментував зареєстровані у парламенті проєкти законів № 1208 та № 1208-2 «Про Бюро фінансових розслідувань» доцент кафедри кримінального права та кримінології Університету державної фіскальної служби України Андрій Гмирін у своєму блозі на сайті “Корреспондент”.

Експерт з оподаткування зазначив, що в України необхідно створити єдине нейтральне та максимально незалежне відомство, яке надаватиме сервіс для громадян і бізнесу, а не виконувати виключно каральну функцію.

«Ухвалення зареєстрованого на сайті парламенту законопроєктів «Про Бюро фінансових розслідувань» негативно вплине на бізнес та громадян, адже новий фіскальний орган матиме виключно каральну функцію та буде залежати від уряду чи міністра фінансів. Крім того, законопроєкт не передбачає конкурсу на посаду керівника, законодавчого обмеження іншим правоохоронним органам займатись протидією злочинам у сфері публічних фінансів, контролю тощо», – пояснив він.

Як альтернативу парламентським законопроєктам, Гмирін запропонував народним депутатам створити новий державний нейтральний і максимально незалежний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом з правоохоронними функціями, що забезпечить національну безпеку України в економічній сфері.

«Координувати та регулювати нову незалежну Державну Службу доходів (назва – не важлива) повинна Рада національної безпеки та оборони, яку очолює Президент України. Діяльність нового фіскального відомства повинна бути максимально незалежною від органів державної влади, прокуратури, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських об’єднань, інших фізичних або юридичних осіб. Контроль за діяльністю Служби повинен здійснювати парламент та спеціально створена при Службі наглядова громадська рада. Для розслідування можливих правопорушень співробітників Служби досить вже чинних антикорупційних органів НАБУ і ДБР – вони можуть ефективно справлятися з такими викликами, як перевищення службових повноважень, корупція, недбалість співробітників», – наголосів він.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Султан Сулейман з "Величного століття" стане багатодітним батьком, дружина Халіта Ергенча щаслива

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

Також, експерт пояснив, що нова Державна Служба доходів повинна реорганізувати та поєднати в єдину систему Податкову і Митну служби, Службу фінансового моніторингу, Службу фінансового аудиту та Службу фінансових розслідувань та об’єднати всі функції, можливості та інформаційні бази в єдину систему.

«В єдиній базі даних буде видно весь ланцюг руху коштів – процес може бути координований з одного «центру управління». Навіщо «смикати» бізнес, якщо все можна бачити, не виходячи з-за столу, користуючись об'єднаною системою? І тільки якщо співробітники відомства побачать операції, які мають сумнівний характер, тільки тоді будуть мати право постукати до підприємця і розібратися, що відбувається. Поєднання чинних фіскальних органів також дозволить оптимізувати штат, а значить і витрати державного бюджету на утримання. А ще важливіше – залишити на службі виключно високопрофесійних спеціалістів. Тільки у такому випадку новостворений орган зможе оперативно упереджувати і якісно розслідувати економічні злочини, а головне – захищати економічну безпеку України та чесних платників податків», – зазначив він.

Гмирін додав, що одночасно зі створенням нової Державної служби доходів повинні відбуватися зміни у законодавстві: зниження податків, проведення податкової амністії і реальна боротьба з корупцією.

«Необхідно повернути довіру громадян до податкової системи. Сьогодні рівень довіри до влади – максимальний. І цей кредит довіри може дати поштовх на якісне проведення реформ для громадян, а не окремих груп», - додав він.

Нагадаємо, 5 вересня на Ukraine Tax Form народні депутати та експертна спільнота підтримали представлену Гмиріним програму реформи податкової системи.

Раніше новий прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив про наміри Кабміну провести «глибоку» податкову реформу, яка набере чинності у 2021 році.