Голова комітету ВР з енергетики та ЖКП Андрій Герус провів засідання по імпорту електроенергії з Росії в п’ятницю пізно ввечері, заборонивши доступ ЗМІ.

"Не встигли пролунати фрази "Слуга Народу" про те, що ЗМІ публікують багато зайвого, і ось результат – провідні телеканали та наше скромне видання не пускають на засідання Комітету з питань енергетики та ЖКП", – зазначили на своїй сторінці в Facebook журналісти провідного галузевого видання ExPro Electricity.

Аналогічне обурення висловив і відомий журналіст Сергій Сиволап, повідомляє "Обозреватель".

Засідання по імпорту електроенергії з Росії закрили від ЗМІ ExPro Electricity.
Засідання по імпорту електроенергії з Росії закрили від ЗМІ ExPro Electricity.

"У мене 28 років журналістського досвіду. Бачив різне. Але жодного разу не стикався з тим, що Комітет Верховної Ради з енергетики та ЖКГ почав проходити під грифом секретно. Спочатку його несподівано призначили на 18.00 п'ятниці, тоді несподівано поміняли локацію проведення, а тоді взагалі вирішили не пускати зайвих. Тобто журналістів. Але мова іде не про державні секрети. Перед другим читанням розглядається законопроект 2233, який закріплює дозвіл на імпорт російської електроенергії. Вже зараз потік електроенергії з Росії, яку дозволила "правка Геруса" поставив на коліна національну вугільну галузь, теплову генерацію, атомну. Тепер Законом буде, по суті, закріплений розворот курсу України, і проведення реінтеграції енергосистеми з російською, і унеможливлена інтеграції з європейською. Але у мене питання в іншому. До чого тут журналісти. Через 2 години, все одно все, що було на комітеті піде в ефір. Члени комітету від опозиції вийдуть до преси і розкажуть як все було. І все стане "секретом Полішенелю". Втім забув. "Слуги народу" з того покоління, що вже не вивчали в школі твори з такими героями", – обурився Сиволап.

Популярні новини зараз

Не власник, а водій: копи розповіли водіям про нові правила на українських дорогах, готуйте документи

Тоня Матвієнко показала, чим годує Арсена Мірзояна теща: за вуха не відірвати

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

Зірки "Жіночого кварталу" роздяглися для Playboy: три красуні і Гарік Корогодський

Показати ще

Як зрештою, повідомив ExPro Electricity з посиланням на учасників засідання, комітет з питань енергетики прийняв правки до з/п 2233, за якими виключається імпорт е/е по двостороннім договорам з Росії, але залишається напрям Білорусі. Рішення прийняте більшістю "Слуги народу". Голосування в Раді планується в середу. Про це повідомила депутат Іванна Кліпмуш-Цинадзе.

22 листопада міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що Кабінет міністрів України зацікавлений в імпорті електроенергії, яка буде вироблятися на Білоруській АЕС.

"Електроенергія серед пріоритетних питань. У лютому має запрацювати Білоруська АЕС, може бути надлишок електроенергії, у якій ми зацікавлені", – заявив міністр.

Українські експерти наголошували, що наразі Білорусь не має надлишкової електроенергії для постачання в Україну, натомість фактично транзитує російську. Профіцит електроенергії виникне після добудови Білоруської АЕС, яку споруджує російська компанія "Атомстройекспорт", що входить до держкорпорації "Росатом". 20 листопада на першому блоці станції були розпочаті передпускові операції, стан його готовності становив 97%. На другому блоці станції ведеться монтаж основного обладнання.

Будівництву Білоруської АЕС (БелАЕС) опираються країни Прибалтики. Литва заявляє, що Мінськ не схильний дотримуватися міжнародних вимог у сфері ядерної енергетики. Сейм оголосив БелАЕС загрозою національній безпеці й ухвалив закон, що забороняє купівлю та експортний пропуск її електроенергії через литовські електромережі. Вільнюс шукає союзників такого рішення на двосторонньому рівні і в межах ЄС. Литва насамперед сподівається на солідарність сусідньої Польщі та інших країн Балтії. Польща заявила, що готова підтримати Литву.

28 листопада під час офіційного візиту до Литви президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна розгляне питання, яке піднімається Литвою, щодо відмови від закупівлі електроенергії, виробленої Білоруською атомною електростанцією (БелАЕС).