Але для цього потрібні більш рішучі, ефективні та ґрунтовно підготовлені дії як з боку Верховної Ради, так і з боку Президента та Уряду.

Про це за підсумками робочого візиту групи народних депутатів до Брюсселю заявив Сергій Тарута, народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку.

«Наш робочий візит до Брюсселю, який ми з колегами-депутатами здійснили напередодні засідання Ради Асоціації Україна-ЕС, був надзвичайно насичений. За два дні ми провели близько десяти зустрічей з керівництвом та ключовими представниками Єврокомісії, Європейського парламенту, офісу НАТО, експертами впливових «мозкових центрів» Євросоюзу. У цьому спілкуванні я зовсім не відчував того, що у нас деякі експерти називають «втомою Європи від України». Навпаки – на всіх зустрічах був жвавий діалог, відчувалася зацікавленість моїх співбесідників у тому, що зараз відбувається в Україні, обговорювалася конкретика українсько-європейських взаємовідносин. Акцентом кожної зустрічі було обговорення ситуації на Донбасі, шляхи мирного врегулювання та формування плану дій по відновленню регіону після деокупації захоплених територій, необхідність формування чіткої економічної та гуманітарної політики ЄС стосовно допомоги Донбасу, а також питання безпеки мореплавства в Азовському морі, безпеки та перспектив функціонування морських портів на Азові», – зауважив Сергій Тарута.

Зокрема, під час зустрічі з президентом Європейського Комітету регіонів Карлом-Хайнцом Ламбертцем Сергій Тарута обговорив стан діалогу на рівні регіонів та план його розвитку. У діалозі з Директором Служби зовнішній дій ЄС (де-факто - це МЗС ЄС) Люком Девіном було зроблено акцент на загрозах для безпеки Азовського і Чорноморського регіону. Сергій Тарута запропонував ідею приєднання ЄС до проекту створення цифрового атласу Донбасу, який би значно вдосконалив процес надання необхідної допомоги і подальшої реконструкції всього регіону.

Також українська делегація взяла участь у панельній дискусії у EastWest Institute «Україна та європейська безпека – що попереду?». Учасниками заходу стали близько 40 представників інституцій ЄС і дипломатичного корпусу, акредитованих в Брюсселі. На цій дискусії Сергій Тарута представив бачення вирішення конфлікту на основі Мирного плану «Три основи» та з огляду на власний досвід під час найбільш кризового періоду в 2014 році як глави Донецької ОДА.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Арсен Мірзоян показав себе до зустрічі з Тонею Матвієнко: "Щось я був зашироким"

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

"Животик вже не приховати", - Потап показав фігуру Насті Каменських у купальнику

Показати ще