В Офісі президента розглядають кілька кандидатур на посаду аграрного міністра.

Як стало відомо, в даний момент у президента займаються пошуками нового голови Міністерства аграрної політики та продовольства. У даний момент на цю посаду розглядаються чотири основні кандидатури, пише Рoliteka.

Першим кандидатом став Іван Мірошниченко, голова Ради ГО «Бізнес-Варта», народний депутат VIII скликання. Мірошниченко закінчив київський Національний аграрний університет за спеціальністю «Зовнішньоекономічна діяльність», а також Інститут аграрного менеджменту.

У свій час Мірошниченко був радником міністра аграрної політики України 2009-2013 рік, позаштатним радником прем'єр - міністра України і членом Консультативної ради при Президентові України з питань розвитку сільського господарства та сільських територій у 2008-2009 роках.

Популярні новини зараз

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук показав дорогу людину, яка 27 років йде з ним пліч-о-пліч по життю: "Люблю тебе"

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Показати ще

Удостоєний премії «Людина року 2011» в номінації «Аграрій року».
2012 року - отримав грамоту Прем'єр-міністра України. Також отримав медаль «За заслуги» Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Мірошниченко в інтерв'ю відомому виданню про агробізнес розповів про дві головні проблеми законопроекту про ринок землі

"Є дві базові помилки в земельному законопроекті 2178-10. Перша стосується іноземців. Не можна їх пускати відразу на ринок землі України. Тільки через певний, наприклад, 10-річний період. Чому? Випускати проти українця без грошей дешевий капітал від західного, американського чи китайського інвестфонду, куди якийсь, наприклад, дантист вклав гроші, щоб вони швиденько все оприбутковували і скупили? Не справедливо їх пускати відразу, поки український аграрій не є і не може бути конкурентним покупцем своєї землі ... Друга найбільша помилка і несправедливість авторів земельного закону - відсутність внутрішнього фінансового ресурсу та його надання українцям, щоб вони були покупцями, а не спостерігачами", - пояснив Мірошниченко .

Другим кандидатом виявився Сергій Глущенко. Раніше Глущенко отримав посаду заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Мілованова. Чиновник народився 18 липня 1979 року в смт Райгородок Слов'янського району Донецької області. Отримав у Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана три вищих освіти.

Раніше Глущенко зазначив у своїй декларації за 2019 рік 334 тис. 854 грн доходів. При цьому з'ясувалося, що його дружина, громадянка Росії Олена Лавриненко, задекларувала за 2019 рік 73тыс. 930 грн зарплати. Глущенко неодноразово потрапляв у скандали: його звинувачували у здирництві і в провалі заходів з підготовки України до епідемії африканської чуми, пише Страна.

Третім кандидатом на посаду міністра став Алекс Ліссітса. Він є президентом аграрної асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та генеральному директором «Індустріальної молочної компанії». В Україні він отримав диплом магістра Національного аграрного університету за спеціальністю «економіка підприємств», після чого продовжив навчання в Німеччині, а після-докторантурні дослідження провів в Австралії та США.

Ліссітсу у свій час називали тіньовим міністром сільського господарства. Його вважали покровителем заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького. Про це писав Обозреватель.

Четвертим кандидатом на посаду аграрного міністра виявився Іван Слободяник – голова об'єднання «Агро-Продовольча Рада». Слободяник закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Фінанси». Свого часу обіймав посади радника міністра освіти і науки України, а також позаштатного радника міністра аграрної політики та продовольства України.