Рішення Кабінету міністрів України про оподаткування імпорту енергетичного вугілля й електроенергії є виправданим. Таку думку висловив народний депутат від фракції БПП Олексій Гончаренко, який раніше критикував відкриття імпорту російської електроенергії з ініціативи Андрія Геруса,  передає Обозреватель.

"Це правильне рішення. Такий імпорт може існувати лише за умови його високого оподаткування. Важливо, щоб з'явилося розуміння, що потрібно підтримувати українську енергетику та українських шахтарів, а не надувати країну-агресора, особливо в умовах економічної кризи, яка вже на повну розгортається в Україні", – заявив нардеп.

Водночас він додав, що Кабмін поки не закрив імпорт із Білорусі, через який російська електроенергія та вугілля продовжать надходити в Україну. "Цю прогалину потрібно теж закривати", – резюмував Гончаренко.

Напередодні, Кабмін ввів спеціальне мито в розмірі 65% на імпортовані з Росії електроенергію та вугілля, крім антрациту й коксу, з 1 квітня 2020 року.

Популярні новини зараз

Студент із Львівщини втратив сім'ю в страшній аварії - загинули три найдорожчі жінки, залишився зовсім один

"Ви так задовбали!" - Мосейчук в прямому ефірі висловила депутатам все в обличчя

Головне за день четверга, 2 квітня: медиків залишили без грошей, українців без ліків, а пенсійний вік підвищили

У Львові молода жінка померла через дивну хворобу, медики спантеличені - на коронавірус не дуже схоже

Показати ще

З критикою цього рішення вийшов Андрій Герус, глава парламентського комітету з ПЕК, що був ініціатором відкриття імпорту електроенергії з Росії в жовтні 2019 року. Ріст російського імпорту призвів до обмеження потужностей українських енергопідприємств і зниження рівня споживання вугілля вітчизняними ТЕС. Внаслідок цього 25 лютого 2020 року президент України Володимир Зеленський доручив зупинити з 1 березня імпорт струму з Росії та Білорусі й завантажити вугіллям вітчизняні ТЕС.