Про це в ефірі програми «Свобода слова з Савіком Шустером» заявив головний редактор видання «Цензор.немає» Юрій Бутусов.

За його словами, в Україні в 2015 році був підписаний Національний план розвитку альтернативної енергетики, а в 2017 році підписана Енергетична стратегія України-2035, і незважаючи на проведену українськими та зарубіжними партнерами роботу, ці документи навмисне не виконуються на догоду Росії.

«На жаль, документи планування в Україні – це як піар. Вони живуть разом з тими, хто їх випустив, і швидко забуваються... А ціна яка відсутності цих стратегій? Ми воюємо з ворогом, у якого стратегія є. Росія намагається вторгнутися на наш енергоринок через Білорусь, через Російську Федерацію. Росія чинить на нас системний тиск на всіх фронтах. У кінцевому підсумку виявляється, що в цій війні є не просто наші збитки, а є ще реальна кров людей», - зазначив Бутусов.

За його словами, Україна живе без реальної енергетичної стратегії та вирішити проблеми, які накопичувалися 30 років, за один місяць не вийде. В результаті, каже, Бутусов мільярди гривень збитків галузі та кредити, в т. ч. Енергоатому, доведеться покривати за рахунок платників податків.

«Це абсолютно надзвичайний стан в енергетиці. І я вважаю, що, звичайно, якщо знову ми будемо говорити і переговорах (з РФ – ред.), якщо будемо шукати компроміси замість того, щоб чесно говорити про те, що відбувається, ось ці всі мільярди збитків знову будуть, як завжди, списані на державну компанію», - додав журналіст.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Новий "колумбайн" в Росії: стрілок заблокувався в університеті, є загиблі і поранені

У коротких шортах і облягаючій майці: MamaRika порадувала шанувальників ідеальною фігурою після пологів

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Як повідомлялося, імпорт з Росії був відкритий у вересні за ініціативи народного депутата Андрія Геруса. У 1 кварталі Україна імпортувала з РФ 54 млн кВт-год електроенергії і більше 150 млн кВт-год з Білорусі.

Наприкінці квітня Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища розробило новий енергетичний баланс на 2020 рік і повністю відмовилося від поставок електроенергії з Білорусі та Росії.

Напередодні в. о. глави Минэкоэнерго Ольга Буславець заявила, що з-за значного профіциту (перевиробництва) електроенергії Україна відмовляється від імпортних поставок. Така ситуація буде зберігатися в найближчі роки, зазначила Буславець, тому питання імпорту для країни не актуальне.