Про  цьому генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх розповів в рамках онлайн-дискусії КМЕФ  про майбутнє енергоринку.

«Для оновлення інфраструктури важлива сама позиція держави. Саме визнання необхідності інвестицій в інфраструктуру, як у випадку з дорогами – це вже крок назустріч. Держава має сказати, що інвестиції в електромережі – це теж інвестиції «для країни», – заявив Гелюх.  За його словами, такий підхід буде стимулювати машинобудування, дасть робочі місця і багато інших можливостей для таких сфер бізнесу, як будівництво і виробництво обладнання.

«Другий крок – це правильне регулювання  галузі. У всіх державах у всьому світі створюються параметри, які повинні бути цікаві інвесторам. Після створення параметрів регулювання почнуться інвестиції та розвиток. Це можуть бути як українські, так і зарубіжні інвестиції» - підкреслив Гелюх. На його думку, той проект, який зараз опублікований Регулятором –  не робить галузь цікавою для  інвесторів. З ним не цікава приватизація державних компаній за ринковими цінами. Тому важлива позиція держави по регулюванню.

Експерт підкреслив, що сучасні мережі – це цифрові мережі, «розумні» мережі, це мережі, які дають можливість автоматично керувати ними. «Третій крок – це бачення стратегії оновлення мереж. Близько 60-65% інвестицій має вкладатися в оновлення існуючих активів: заміна ліній електропередач, внесок в обладнання, підстанції. 40% інвестицій потрібно направити  у сучасні системи автоматизації та  диджитализации, щоб зробити мережі «розумними» та  менш залежними від людського фактора», дав експертну оцінку Іван Гелюх. Такі мережі будуть більш надійними, дешевими в експлуатації,  справлятися з великою кількістю учасників ринку і, як наслідок, здешевлювати вартість передачі електроенергії.

«Це три ключові вектори, які дадуть можливість реалізувати розвиток інфраструктури мереж в країні і, як наслідок, в цілому економіки» - резюмував  Іван Гелюх.

Популярні новини зараз

Киян почнуть штрафувати за відсутність "намордників"

″Фашистка, сатаністка! На себе подивися, потворо!″, - Третьякову ледь не побили під Радою

У Києві випав сніг в кінці червня - визирнiть у вікно

Експерти розповіли, як визначити прослуховування телефону

Показати ще

За його інформацією в поточний момент у багатьох європейських країнах, зокрема у Франції  і в Іспанії, формуються програми відновлення економіки. Для цього  національні регулятори у сфері енергетики (довідково – укр. НКРЭКУ),  для підтримки і допомоги ОСР  планують переглянути параметри стимулюючого тарифоутворення на 2020-2022 роки у бік поліпшення умов для енергетичних компаній. Як відомо, інвестиції в енергетичну інфраструктуру мереж мають  мультиплікаційний ефект і є економіки, створення робочих місць, збільшення ВВП, збільшення податків.

Нагадаємо, в квітні 2020 року НРЭКУ схвалила Методику переходу на стимулююче тарифоутворення, яка піддалася гострій критиці з боку профільних енергетичних асоціацій та експертів ринку.