Про цьому генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх розповів в рамках онлайн-дискусії КМЕФ про майбутнє енергоринку.

«Для оновлення інфраструктури важлива сама позиція держави. Саме визнання необхідності інвестицій в інфраструктуру, як у випадку з дорогами – це вже крок назустріч. Держава має сказати, що інвестиції в електромережі – це теж інвестиції «для країни», – заявив Гелюх. За його словами, такий підхід буде стимулювати машинобудування, дасть робочі місця і багато інших можливостей для таких сфер бізнесу, як будівництво і виробництво обладнання.

«Другий крок – це правильне регулювання галузі. У всіх державах у всьому світі створюються параметри, які повинні бути цікаві інвесторам. Після створення параметрів регулювання почнуться інвестиції та розвиток. Це можуть бути як українські, так і зарубіжні інвестиції» - підкреслив Гелюх. На його думку, той проект, який зараз опублікований Регулятором – не робить галузь цікавою для інвесторів. З ним не цікава приватизація державних компаній за ринковими цінами. Тому важлива позиція держави по регулюванню.

Експерт підкреслив, що сучасні мережі – це цифрові мережі, «розумні» мережі, це мережі, які дають можливість автоматично керувати ними. «Третій крок – це бачення стратегії оновлення мереж. Близько 60-65% інвестицій має вкладатися в оновлення існуючих активів: заміна ліній електропередач, внесок в обладнання, підстанції. 40% інвестицій потрібно направити у сучасні системи автоматизації та диджитализации, щоб зробити мережі «розумними» та менш залежними від людського фактора», дав експертну оцінку Іван Гелюх. Такі мережі будуть більш надійними, дешевими в експлуатації, справлятися з великою кількістю учасників ринку і, як наслідок, здешевлювати вартість передачі електроенергії.

«Це три ключові вектори, які дадуть можливість реалізувати розвиток інфраструктури мереж в країні і, як наслідок, в цілому економіки» - резюмував Іван Гелюх.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко пішла від чоловіка заради кохання: "Я чесно йому зізналася..."

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Влад Яма повідомив радісну новину, мріяв довгий час: "Є підозра, що..."

Показати ще

За його інформацією в поточний момент у багатьох європейських країнах, зокрема у Франції і в Іспанії, формуються програми відновлення економіки. Для цього національні регулятори у сфері енергетики (довідково – укр. НКРЭКУ), для підтримки і допомоги ОСР планують переглянути параметри стимулюючого тарифоутворення на 2020-2022 роки у бік поліпшення умов для енергетичних компаній. Як відомо, інвестиції в енергетичну інфраструктуру мереж мають мультиплікаційний ефект і є економіки, створення робочих місць, збільшення ВВП, збільшення податків.

Нагадаємо, в квітні 2020 року НРЭКУ схвалила Методику переходу на стимулююче тарифоутворення, яка піддалася гострій критиці з боку профільних енергетичних асоціацій та експертів ринку.