Про це йдеться у зверненні керівника підприємства до голів парламентських комітетів з питань податкової та митної політики та економічного розвитку, а також заступника голови Офісу президента і голови Виконавчого комітету реформ.

«Підвищення рівня рентної плати призведе до втрати ринків збуту і джерел валютних надходжень, скорочення робочих місць, суттєвого зменшення платежів до державного та місцевих бюджетів, а також погіршення стану економіки і національної безпеки України», - зазначається в зверненні.

В ArcelorMittal наголошують, в умовах нинішньої кризи, викликаної обмеженнями через епідемію, уряди інших країн підтримують бізнес, перш за все, власного виробника, натомість в Україні держава посилює податковий тиск на нього.

«Починаючи вже з третього кварталу 2019 року, АМКР, як і вся українська гірничо-металургійна галузь, зазнає серйозної шкоді внаслідок низки причин як зовнішнього, так і внутрішнього походження. Спалах пандемії короновірусу COVID-19 суттєво погіршив і без того складну ситуацію на підприємстві. Промовистою ілюстрацією цього є те, що результатами 4 місяців поточного року у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, виробництво сталі скоротилося на 15%, а у квітні 2020 року у порівнянні з квітнем 2019 року – майже на 21%. АМКР має власне гірничо-видобувне та збагачувальне виробництво і, як і інші українські гірничо-видобувні компанії, сплачує рентну плату за користування родовищами. Ці витрати також лягають на собівартість продукції комбінату, зменшуючи її конкурентоздатність».

Відповідно, підвищення ставок ренти на видобуток руди призведе до збільшення вартості продукції гірничо-збагачувальних підприємств та втрати українськими експортерами позицій на світових ринках.

Популярні новини зараз

На Франківщині схопили кривавого кілера - розстріляв жертву, прикрившись чужим ім'ям

Аферистка з Франківська одягла чорну хустку і отримала мільйон: "Мій чоловік загинув на Донбасі"

Календар магнітних бур на липень - найнебезпечніші дати для українців

Під Тернополем двоє підлітків загинули на очах у друзів: "Один помер відразу, інший – в реанімації"

Показати ще

«Ми очікуємо від влади відтермінування підвищення ставок ренти принаймні на рік, щоб за цей час напрацювати компромісну модель, яка б враховувала поточну економічну ситуацію і сприяла б продовженню реалізації інвестиційних проектів», - йдеться в зверненні.

Нагадаємо, Закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (законопроект №1210) був ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року і підписаний президентом лише 21 травня.

За оцінками експертів, підвищення ставки ренти на видобуток залізної руди з 8% до 11-12%, передбачене зазначеним законом, збільшить витрати гірничорудних підприємств на $ 64 млн на рік або на 42% і може мати критичні наслідки для галузі.