Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус виніс на голосування комітету законопроект №3657-1, яким планується внести правки в закон «Про ринку електроенергії» для відновлення пропонується відновити раніше заборонений імпорт електроенергії з країн СНД, зокрема Росії.

Даний законопроект на виїзному засіданні 1 липня підтримало 11 депутатів Комітету, що дозволяє передати документ для прийняття в стінах парламенту.

Зокрема, за законопроект і відкриття імпорту електроенергії з РФ проголосували: від фракції «Слуга народу» Андрій Жупанин (автор законопроекту), Андрій Герус, Олег Семінський, Дмитро Припутень, Євгеній Броварників, Сергій Нагорняк, Анатолій Костюх, а також Юрій Шаповалов, (депгрупа «Партія «За майбутнє»), Максим Єфімов (депгрупа «Довіра»), Інна Совсун («Голос»), Ганна Скороход (позафракційна).

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії став ключовою причиною найглибшої кризи в енергетиці за час незалежності України. Відкриття імпорту відбулося завдяки так званим правкам Геруса.

У період жовтень 2019 - березень 2020 з Росії було імпортовано на 1 млрд грн. Найбільшим імпортером електроенергії з РФ була компанія «Юнайтед Енерджі», близька до олігарху Ігорю Коломойському, який також займається дії Андрія Геруса.

Популярні новини зараз

У Києві дитина розстріляла чоловіка

Син Віктора Павлика помер від раку, мама повідомила про тяжку втрату

У Львові банда "золотих ручок" напала на ветеранку АТО - заважала грабувати

Українцям видадуть на руки по 8000 гривень: хто і коли зможе отримати виплату

Показати ще

4 травня у Верховній Раді президент України Володимир Зеленський заявив, що не може бути й мови про імпорт електроенергії в країну, оскільки це залишить тисячі шахтарів без роботи.

Наприкінці квітня Міністерство енергетики розробило новий енергобаланс України на 2020 рік і повністю відмовилося від поставок електроенергії з Білорусі та Росії.