Після наради в Житомирській ОДА щодо незаконного обігу деревини Державна екологічна інспекція Поліського округу перевірила стан справ у лісовому господарстві на півночі Полісся.

Інспектували Олевськ, де виявили факт відвантаження нечіпованого цінного дубу для відправки. У Сущанському лісництві також зафіксували підготовлений до відвантаження нечіпований діловий дуб (кругляк). І така ситуація на території усього ДП «Олевський лісгосп АПК» - заготовлена деревина високої якості без маркування і чіпів.

Фактично, відбувається несанкціоноване вивантаження лісу з фонду АПК «Житомироблагроліс», керівник якого не зміг пояснити відсутність чіпів на деревині. Намагались поспілкуватись і з майстром лісу, але майже за три години він так і не з’явився.

вирубка лісів, деревина, кругляк \\ фото Держекоінспекція
вирубка лісів, деревина, кругляк \\ фото Держекоінспекція

Хочу нагадати, що законодавство вимагає:

Популярні новини зараз
Бігала на "Квартал 95", а тепер валяється біля путіна: Маша Распутіна підтримала диктатора рф: "Гинуть, щоб я народилася" Запасайтеся медом, "поклоняйтесь" бурякам і остерігайтеся незнайомців: українців суворо попередили перед 2 жовтня Як легко економити на електриці: проста порада українцям для зменшення сум за комуналку Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

1. Своєчасного, якісного та достовірного відображення руху лісопродукції. Ліс без чіпів - грубе порушення!

2. Одержання даних про залишки лісопродукції на складах. Якщо ліс без бірок - не може бути достовірних даних!

3. Контролю за зберіганням і використанням лісопродукції. А не бездумного вирубування і вивезення лісу за сумнівними документами!

Ситуацію на території АПК «Житомироблагроліс» беру під свій контроль.

Порушники будуть виявлені і покарані.

І це раптова інспекція тільки одного лісгоспу. Насправді, ми поки що повною мірою не володіємо інформацією про реальний стан справ на лісорубках в масштабах України. Вважаю, що треба терміново запроваджувати активну перевірку вітчизняних лісгоспів.