Про це повідомив народний депутат Максим Єфімов.

"Питання не перебуває у площині просто: паритет – це добре чи погано. Я гадаю, що паритет – це комерційна частина. Соціальна частина – це те, що ставить держава перед "Центренерго" як держкомпанією, цілі і завдання", – прокоментував нардеп підписання "Центренерго" контракту на купівлю вугілля за формулою "Роттердам+".

Від зазначив, що соціальна функція для "Центренерго" полягає у підтримці державних вуглевидобувних підприємств.

"Якщо вона несе соціальну функцію, то вона повинна купувати вугілля у державних шахт. Єдине, що ціноутворення може бути різним, бо функція соціальна, а це підтримка шахтарів, вона включена у вартість", – уточнив Єфімов.

Ціну 1650 грн/т за контрактом "Центренерго" Єфімов назвав близькою до найнижчої ціни імпорту.

Популярні новини зараз

Палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Юрій Горбунов відлітає з охопленої пожежами Туреччини з вагітною Катею Осадчою: "Треба дочекатися"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще

На його думку, держава повинна сьогодні стимулювати видобуток на державних шахтах, щоб була можливість відмовитися від імпорту вугілля взагалі.

Нагадаємо, 10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія "Центренерго" уклала контракт на купівлю українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованою за формулою "Роттердам+".

Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля і електроенергії для промисловості зросла.

Уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом В. Зеленський) аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – т. зв. "Амстердам+". Він також передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – біржа TTF.