Міністерство оборони 28 липня визначило переможців тендеру на закупівлю 14 900 т дизельного палива літніх марок.

 

Про це свідчать дані системи ProZorro, пише "РБК".

 

Компанія "Фрагрант", що входить в орбіту Wexler Group, здобула перемогу у двох лотах на поставку 1 200 т і 5 300 т, запропонувавши ціни 21 150 грн/т і 21 310 грн/т, відповідно.

Популярні новини зараз

Притула засвітився на виборах з яскравою красунею і миттєво став мемом: "Коли твоя дівчина побачить..."

Притула з'явився на дільницю з палкою красунею і ледь не зруйнував сім'ю: "Чувак, єдине, що тебе врятує..."

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

У львів'ян відберуть автівки на дизелі

Показати ще

 

Ще у двох лотах загальним обсягом 8400 т виграла "Альянс Енерго Трейд" з ресурсом по 21 235 грн/т (4000 т) і 21 238 грн/т (4400 т).

 

У день аукціону оптова ціна ДП на основних базисах великооптової торгівлі становила 20 830 грн/т, що на 1,5% нижче мінімальної ціни на аукціоні.

 

Міноборони закуповує паливо з відстрочкою платежу на 30 днів і доставкою вантажу до пункту призначення.

 

Зазначимо, що Міністерство оборони купує паливо за фіксованою ціною і, на відміну від "Укрзалізниці", не використовує формульне ціноутворення.

 

Мінімальна ціна на тендері Міноборони - 21150 грн/т - після вирахування ПДВ, акцизу та за курсом на дату аукціону, дорівнює $440/т.

 

Середня з липня котирування ДТ в портах Північно-Західної Європи (Амстердам-Роттердам-Антверпен), який є одним з основних індикаторів ціноутворення, становить $370/т. Відповідно, Міністерство оборони фактично придбало паливо з націнкою до котирувань в регіоні Амстердам-Роттердам-Антверпен на рівні $70/т.

 

Раніше повідомлялося, що на попередньому тижні АТ "Укрзалізниця" законтрактувала 6000 тонн дизпалива за ціною котирувань ДТ в Роттердамі плюс $28/т.

 

Нагадаємо, ціни на нафтопродукти в Україні формуються на підставі імпортного паритету, тобто котирування в Європі, плюс премія виробника і логістичні витрати на доставку в Україну.

 

За ціною імпортного паритету в Україні також формуються ціни на природний газ.

 

Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ підхід для визначення ціни газу для населення – по т. зв. формулою "Амстердам +". Вона передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів - біржа TTF.