«Центренерго» треба приватизувати, і якнайшвидше – бо це вічні скандали, колись обґрунтовані, а колись і ні. Це має бути приватна компанія, яка буде працювати в інтересах своїх приватних акціонерів, а держава отримає конкуренцію на ринку і буде регулятором на цьому ринку», - заявив Герус.

Депутат також зазначив, що готовий підтримати відповідні законодавчі зміни, аби пришвидшити приватизацію «Центренерго».

«Зараз від Фонду держмайна щодо змін в законах не було ніяких запитів, там є зрозуміла процедура. Але навіть якщо треба щось змінити – я готовий ініціювати ці зміни, аби ця історія нарешті закінчилася», - додав Герус.

Раніше в інтерв’ю інформагентству «Інтерфакс-Україна» Герус заявляв, що приватизувати «Центренерго» потрібно разом із сировинною базою. Для цього, за його словами, перед приватизацією потрібно перспективні державні шахти об'єднати з «Центренерго».

Також за передачу «Центренерго» державних вугільних шахт виступив генеральний директор генеруючою компанії Олександр Корчинський. На його переконання, це дозволить поліпшити фінансовий стан компанії і підвищити її вартість.

Популярні новини зараз

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Після "вильоту" Юлі "Зайки", на Холостяку з'явився "Котик": "Нехай шурує додому"

Оля Полякова голосно відгукнулася про творчість Тіни Кароль: "На**й кому потрібна"

Цього розчину бур'ян боїться, як вогню: натуральний засіб для ідеального газону за одну ніч

Показати ще

За інформацією Фонду державного майна, який володіє 78% акцій «Центренерго», приватизація компанії повинна відбутися в другому кварталі 2021 г. Ці зобов'язання передбачені також в меморандумі з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, з липня 2019 р «Центренерго» знаходиться під операційним контролем групи «Приват» Контроль був встановлений після призначення Кабінетом Міністрів главою компанії Володимира Потапенка. Це відбулося 1 липня 2019, коли представником президента в уряді був Андрій Герус.

Після цього «Центренерго» почало закуповувати вугілля через близькі до «Привату» компанії і реалізувати з дисконтом всю вироблену електроенергію підприємствам цієї групи. До прикладу, держкомпанія продала структурам із орбіти групи «Приват» фактично всю електроенергію, яка буде вироблена в IV кварталі 2020 року, по ціні на 34% нижче собівартості.

Окрім того, в липні 2020 року з розслідування програми «Схеми: корупція в деталях» стало відомо, що «Центренерго» заробляє мільярди за рахунок державного «Енергоатому», торгуючи «повітрям»