Міністр економіки і сільського господарства Ігор Петрашко лобіює інтереси агрхолдингу Ukrlandfarming Олега Бахматюка. Про це йдеться в матеріалі порталу Новини Сьогодні.

Видання повідомляє, що міністр економіки гальмує передачу Фонду держмайна для приватизації низки держпідприємств, залучених у масштабних корупційних схемах. Зокрема йдеться про Аграрний фонд, ДПЗКУ, ДП "Конярство України".

"Сегодня" нагадало, що Ігор Петрашко останні сім років до призначення міністром був нерозривно пов'язаний з агропромисловим холдингом Ukrlandfarming Олега Бахматюка. І зараз продовжує лобіювати інтереси компанії на посаді міністра.

За словами екс-голови Держрезерву України Ярослава Погорілого, міністр намагається відновити корупційні схеми із закупівлі зерна в Держрезерв.

"Через місяць почнеться збір озимих і, враховуючи попереднє місце роботи пана міністра, я впевнений, що Держрезерв змусять закупити зерно за завищеною ціною у агрохолдингу Ukrlandfarming власником якого є Олег Бахматюк. Для реалізації цієї схеми міністру необхідно, щоб державний резерв України, Аграрний фонд і Державну продовольчо-зернову компанію України очолювали підконтрольні йому люди», - вважає Погорілий.

Таку ж мету вбачають експерти і в намірі міністра ліквідувати Держрезерв. Зокрема, практики ринку, з якими поспілкувалося "Сегодня" з приводу ліквідації "засіків Батьківщини", вважають, що схема зводиться до того, щоб законтрактувати у близьких до Петрашка агроструктр "стратегічний запас" зерна і залишити його їм на зберігання. А далі, як пояснював звільнений Погорілий, з'являється можливість продати це зерно за завищеними цінами, списавши втрати на"усушку-утруску".