Основна проблема – відсутність довгострокового планування та невідповідність європейським практикам. Про це заявила нардеп Фракції «Слуга Народу» Людмила Буймістер.

На думку депутатки прийнята методологія стимулюючого регулювання для обленерго здешевить вартість державних обленерго перед приватизацією та не дозволить залучати іноземних інвесторів.

«Ні інвестицій тим компаніям що зараз працюють, ні західного інвестора ми залучити не зможемо. Регулятор прийняв тариф на 3 роки. Жоден західний інвестор, заходячи в країну не буде бізнес-план розраховувати на 3 роки. Нам потрібна довгострокова стратегія, адже Європа дивиться на 10-15 років вперед», - підкреслила Людмила Буймістер.

На думку Буймістер, причина – невідповідність європейським практикам RAB-регулювання та дотримання принципу ручного управління тарифами: «Ми не відійшли від того принципу ручного управління політикою який був у регулятора все життя».

Разом з тим, нардеп відзначила, що регулятор оголосив створення робочої групи по питанню перегляду умов приєднання до мереж.

Популярні новини зараз

Андрія Данилка помітили в Росії, але Вєрка Сердючка все заперечує: "Вчора в Сочі був"

Арсен Мірзоян поділився кадрами відпочинку у Єгипті: купа пляшок і Тоня в ластах

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

«Можливо ми в цьому питанні знайдемо формулу з регулятором, щоб компенсувати частину інвестицій від яких залежить бізнес. Від яких залежить наскільки підприємства вкладаючи нові інвестиції зможуть швидко і дешево приєднатися до енергомережі. Тобто тут ще є непокритий реформою шматок роботи, який нам треба спільно з регулятором пройти», - зазначила нардеп.

Нагадаємо, радник Міністра енергетики Сергій Чех заявив, зо прийнята Регулятором методологія стимулюючого тарифоутворення не дозволить виконати завдання з покращення електропостачання.