Державне бюро розслідувань відкрило справу за фактом розтрати детективами НАБУ 180 тис.грн бюджетних коштів на звіт Інституту економіки та прогнозування НАН України, який у 2018 р. нібито мав перевірити економічну обґрунтованість формули «Роттердам+».

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив екс-голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НРКЕКУ) Дмитро Вовк.

"НАБУ безповоротно витратило 180 тис.грн бюджетних коштів. Витрачені кошти ніколи не будуть повернуті державі... за даним фактом слідчими ДБР вже проводиться досудове розслідування", - повідомив Вовк.

Посилаючись на дані ProZorro і норми кримінально-процесуального комплексу, Вовк зазначив, що замовлений детективами звіт НАН України не міг бути прирівняний до експертизи, а відповідно витрачені на нього кошти навіть теоретично ніяк не могли бути компенсовані в якості процесуальних витрат.

"Така примха НАБУ коштувала державному бюджету 180 тис.грн., що підтверджується відомостями з ProZorro. Але найцікавіше в тому, що особи, які складали звіт на замовлення НАБУ, не є експертами», - вказав Вовк.

Популярні новини зараз

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

Арсен Мірзоян у камуфляжі і Тоня Матвієнко в піжамі: зіркове подружжя розбурхало мережу

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"

Показати ще

Він підкреслив, що висновки цього звіту Інституту економіки та прогнозування НАН України не підтвердила жодна експертна установа, в тому числі фінальна комплексна експертиза СБУ, після чого прокуратура закрила справу.

Раніше Вовк повідомляв, що витрати бюджету на роботу 15 детективів і 7 прокурорів, які були залучені в розслідування, склали щонайменше 96 млн грн.

Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність достовірних і вичерпних доказів нанесення збитку.

Справу було закрито після того, як 11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила нанесення збитків від дії формули «Роттердам+». До цього також жодна державна експертиза, що проводиться за ініціативою НАБУ і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.

Термін досудового розслідування у справі "Роттердам »" закінчився 8 серпня. НАБУ і САП не змогли направити справу до суду і зупинили розслідування на невизначений термін.

Формула "Роттердам »" діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії.