Компанії «Анвітрейд» і «Глусько Україна» виграли тендер "Укрзалізниці" по 6000 тонн дизельного палива за ціною котирувань палива в порту Роттердама (FOB Rotterdam/CIF і NEW/Basis ARA) плюс націнка $30-33 за тонну. Про це повідомляє видання enkorr з посиланням на результати тендеру.

Компанія "Анвітрейд «запропонувала ресурс за розрахунковою ціною 18 318 грн/т,» Глусько Україна" — по 18 429 грн/т.

За розрахунками видання, так звана фіксована брутто-маржа постачальників, яка надалі буде автоматично приплюсовуватися до котирувань ДП в Європі за 10 днів з отримання рознарядки, складе у «Анвітрейд» 846 грн/т ($30,21/т), у Glusco — 938 грн/т (33,5$/т).

Видання зазначає, що ця брутто-маржа крім чистого заробітку компаній містить витрати на доставку в Україну, страховку та інші витрати.

Нагадаємо  "Укрзалізниця" з лютого 2019 року закуповує дизпаливо за формулою з прив'язкою до європейських котирувань. На попередньому тендері в серпні, "Укрзалізниця" купила паливо за цінами в порту Роттердам плюс $27 / т.

Формульний підхід з використанням цін в європейських хабах раніше використовувався для розрахунку вартості природного газу для населення - формула «Амстердам+». З 1 серпня 2020 р. зі скасуванням ПСО, НАК «Нафтогаз України» буде за рішенням уряду в якості постачальника «останньої надії " продавати населенню газ за ціною хаб в Німеччині плюс вартість доставки в Україну

Також у 2016-2019 рр.діяла формула «Роттердам+» для вугілля. Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів. Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для непобутових споживачів зросла.