Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат Андрій Ніколаєнко, коментуючи представлений урядом  проект Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

«Проект бюджету, представлений Урядом – це не про можливості розвитку країни, не про можливості розвитку бізнесу. Це  - про можливості силовиків та влади. Я б назвав цей Бюджет одним словом – утопія! Це якась примарна країна, яку намагається через такий документ будувати Уряд. Нагадаю – ми з вами не затвердили програму дій цього Уряду, бо там не було власне дій. Цей проект бюджету не спирається на реальні розрахунки. Про що можна казати, коли на Міністерство з питань розвитку стратегічних галузей закладається 160 мільйонів гривень, а на ще нестворене Бюро економічної безпеки  -- вже одразу закладається мільярд гривень! На податкову міліцію, чи то ДФС, яку ми ніяк не можемо ліквідувати, закладається 2,5 мільярди гривень! То що ми маємо?  3,5 мільярди закладається на тих, хто буде перевіряти та контролювати бізнес, і 160 мільйонів на міністерство, яке б мало допомагати розвитку промисловості та імпортозаміщенню? Яким чином цей Уряд збирається допомагати вітчизняному експорту, якщо на експортно-кредитне агентство закладень нуль гривень!», - наголосив Андрій Ніколаєнко.

На думку депутата, урядовий проект Держбюджету потрібно  переробляти, і Уряд має чітко реалізовувати стратегічні цілі, визначені Верховною Радою.

«Хочу нагадати урядовцям: в Україні саме парламент визначає стратегію, і саме ми визначаємо, що країні потрібне експортно-кредитне агентство! А черговий уряд чомусь каже нам, що експорт підтримувати не треба. Закликаю не голосувати за такий проект бюджету! Нехай урядовці роблять нормальний документ, а не утопію. Бо утопію ми будувати не будемо!», - резюмував Ніколаєнко.