Президент Володимир Зеленський одноосібно приймає рішення в країні і тому несе особисту відповідальність перед іноземними інвесторами у відновлювану енергетику за проблеми, які пов'язані з кризою неплатежів за вироблену зелену електроенергію.

Про це в інтерв'ю виданню «Економічна правда» заявив співзасновник Асоціації відновлюваної енергетики України Ігор Тинний.

«У нас зараз мега сконцентрована влада. Особисту відповідальність однозначно несе Президент Зеленський, всі рішення приймалися в його кабінеті. Це ж від нього залежить, кого він слухає як радників, кого не слухає", - сказав Тинний.

За його словами, інвестори ВДЕ пішли на поступки і погодилися на зниження зелених тарифів, проте держава зі свого боку не виконує зобов'язання щодо погашення боргів і забезпечення поточних виплат за зелену електроенергію.

Тинний підкреслив, що іноземні інвестори готують позови в міжнародні арбітражі і вони впевнені у своїй перемозі, оскільки ймовірність задоволення позову дуже висока.

Популярні новини зараз

"Федя-двірник": зірка "Сутінків" Крістен Стюарт в безглуздому вигляді стала "жертвою" папараці

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

"Іноземні компанії майже всі готують позови, тому що вони можуть судитися в Парижі, Вашингтоні або в Стокгольмі», - додав співзасновник УАВЕ.

Нагадаємо, 1 серпня набув чинності закон № 810-IX, який підписав президент України Володимир Зеленський. Завдання закону-реалізувати основні положення меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та іноземними інвесторами у ВДЕ.

Закон передбачає, зокрема, зниження "зелених" тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ВДЕ, введення повної відповідальності за небаланси для виробників "чистої" електроенергії з 2022 року (50% у 2021 році) та інші норми. Зазначені заходи дозволять економити державі 7 млрд грн щорічно.

Крім того, закон визначає терміни та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ВДЕ – в четвертому кварталі цього року держава повинна погасити 40% заборгованості (9 млрд грн), а решта 60% в 2021 році.

У свою чергу меморандум передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену "зелену" електроенергію, починаючи з серпня цього року.

10 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна реалізувала положення Меморандуму між Кабінетом Міністрів та іноземними інвесторами у відновлення енергетику щодо скорочення зелених тарифів для сонячних і вітрових станцій, що зменшило фінансові витрати на "зелену" енергетику.