Депутати фракції "Слуга народу" Юрій Кузбіт, Богдан Торохтій і Максим Заремський пропонують випустити облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на 19,6 млрд грн для погашення в четвертому кварталі цього року боргів на енергоринку, в т.ч. перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Про це повідомляє Інтерфакс.

Відповідно до законопроекту № 4151, внесеного ними в Раду 24 вересня і опублікованому в п'ятницю, після випуску ОВДП на таку суму вона буде передана в якості субсидії НЕК "Укренерго", щоб ця компанія змогла погасити свій борг перед ДП "гарантований покупець" ("ГарПок"), А та – перед виробниками ВДЕ.

Автори законопроекту нагадують, що заборгованість "ГарПок" перед "зеленими" виробниками на 1 серпня 2020 року становила 22,4 млрд грн, і уряд за меморандумом з виробниками ВДЕ взяв на себе зобов'язання погасити 40% її в четвертому кварталі 2020 року, що становить 8,96 млрд грн.

Крім того правками в закон "Про альтернативні джерела енергії" від липня цього року встановлено, що уряд передбачає в держбюджеті витрати на фінансову підтримку "ГарПока" для оплати електроенергії з ВДЕ в розмірі не менше 20% прогнозного вироблення такої електроенергії на відповідний рік. Згідно з розрахунками НКРЕКП і" ГарПок " в 2020 році це складе 13,2 млрд кВт-год на 53,2 млрд грн, а значить в держбюджеті треба передбачити 10,6 млрд грн.

Популярні новини зараз

Українська модель померла в Туреччині після сварки з дресирувальником: вислизнула з рук

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Арсен Мірзоян влаштував дітям свято на канікулах: їжте, поки мама не побачила

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Як повідомлялося, 1 серпня набув чинності закон № 810-ІХ, підписаний президентом Володимиром Зеленським. Завдання закону-реалізувати ключові положення меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та інвесторами у ВДЕ. Документ передбачає, зокрема, зниження "зелених" тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ВДЕ, введення повної відповідальності за небаланси для виробників "чистої" електроенергії з 2022 року (50% в 2021 році) та інші норми, за планами законодавців, дозволять економити державі 7 млрд грн щорічно.

Також закон передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену "зелену" електроенергію, починаючи з серпня поточного року. Крім того, закон визначає терміни та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ВДЕ – в четвертому кварталі цього року держава повинна погасити 40% заборгованості (близько 9 млрд грн), а решта 60% в 2021 році.

Наприкінці серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує в четвертому кварталі 2020 року виплатити 40% накопичених перед "зеленою" генерацією боргів.

10 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна реалізувала положення Меморандуму між Кабінетом Міністрів та іноземними інвесторами у відновлювану енергетику щодо скорочення "зелених" тарифів для сонячних і вітрових станцій, що зменшило фінансові витрати на "зелену" енергетику.