Підвищення тарифу на передачу електроенергії стане додатковим ударом для промисловості, яка і без того постраждала від коронакризи.

Про це заявив економічний експерт Андрій Новак, коментуючи ініціативу НКРЕКП підвищити на 30% тариф на передачу електроенергії та диспетчеризацію для "Укренерго", пише obozrevatel.

За словами експерта, будь-яке здорожчання ресурсів, особливо енергоресурсів, які є обов’язковим елементом собівартості всіх без винятку товарів і послуг, викличе ланцюгову реакцію підвищення цін на всі без винятку товари і послуги.

"Враховуючи кризовий стан економіки в 2020 році як наслідок коронавірусу, звичайно, що це додатковий удар і для підприємств, і для громадян, як і юридичних осіб, так і для фізичних осіб, для споживачів енергоресурсів", - наголосив Новак.

Популярні новини зараз

На Львівщині три автівки не поділили дорогу, кров на узбіччі: понівечені тіла вирізали з купи металу

Жінка народила дочку в 67 і нарвалася на жорстке цькування: як живе зараз найстаріша мама країни

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Власниця елітної школи розкрила правду про дітей Зеленського: "Постійний тиск"

Показати ще

На його думку, підвищення тарифів на електроенергію зараз є невчасним і непродуманим кроком, адже в усіх державах нині влада намагається підтримати бізнес і населення, а не збільшувати тягар для них.

"В той час, коли практично в усіх цивілізованих країнах національні уряди приймають і реалізують програми підтримки перш за все своїх виробників і громадян, у нас в Україні чомусь вирішили навіть в період кризи все одно заробляти на підприємствах і на громадянах, зокрема наші енергомонополісти", – сказав Новак.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що НЕК "Укренерго" пропонує з 1 листопада підвищити тариф на транспортування електроенергії з 240,23 грн/МВт-год до 313,07 грн/МВт-год, тобто на 30%.

Голова секретаріату Ради підприємців при кабміні Андрій Забловський вважає, що підвищення тарифів на транспортування струму спричинить черговий виток зростання цін на товари та послуги.

В той же час, експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський заявив, що в період коронакризи владала має підтримати бізнес і населення і встановити мораторій на підвищення тарифів на електроенергію.