Минулого тижня робоча група з реформи, а також профільний комітет ВР провели свої заключні засідання і рекомендували направити законопроект №3196 «про реформу СБУ» до зали Верховної Ради на розгляд у першому читанні. Про це у своєму блозі на сайті каналу NewsOne повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи - за життя" Анатолій Бурмич.

"Вже близько року триває процес реформування Служби безпеки України, яка є головним органом з питань національної безпеки в Україні. Що ж виноситься в зал? Це насамперед зміна самого статусу СБУ, посилено ухил спецслужби, тепер це спеціальний орган з правоохоронними функціями. Незважаючи на тиск так званих іноземних експертів та громадських організацій, нам вдалося зберегти для співробітників СБУ статус військовослужбовців за основними напрямками роботи, а також слідство щодо злочинів, що загрожують національній безпеці. Функції главку " К " і Департаменту контррозвідувального захисту економіки (ДКЗЕГ) збережені тільки в частині загроз національній безпеці, а також причетності суб'єктів перевірки до підривної діяльності проти України і можливої причетності до агентури іноземних держав», - зазначив парламентарій.

За словами Анатолія Бурмича, із законопроекту виключили пропозиції щодо люстрації. Це стосувалося співробітників главку " К " і ДКЗЕГ, що суперечило Конституції України та міжнародним законам.

"Однак, слід зазначити, що пропозиція передати медичну службу зі складу СБУ в Міністерство оборони не може бути прийнята з наступних причин. Адже підготовка та перевірка кандидата на роботу в СБУ, особливо на оперативне спрямування, потребує спеціальної підготовки медичного персоналу. Потрібне не просто хороше здоров'я, а певна психологія кандидата, яка перевіряється фахівцями, технікою, тестами", - зазначив депутат.

Анатолій Бурмич підкреслив, що далі, вже працюючи в СБУ, оперативні працівники супроводжуються цією медициною аж до звільнення на пенсію, або комісуються через подальшу непридатність.

Популярні новини зараз

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

52-річна Дженніфер Еністон з "Друзів" згадала свою красу в молодості і розплакалася: "Всі такі..."

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Показати ще

"Нарешті, закритість від широкого доступу і конспірація за особистими даними. Ми будемо відстоювати саме присутність Медичної служби у складі СБУ, направляти необхідні пропозиції і поправки, інакше на самому початковому етапі комплектування Служби в її ряди потраплять особи, не здатні за своїми характеристиками ефективно захищати національну безпеку країни», - резюмував Анатолій Бурмич.