Про це в колонці на сайті "Економічна правда" пише енергетичний експерт Віктор Куртєв

"НКРЕКП нормативно закріпила правило ціноутворення на балансуючому ринку, згідно з яким той, хто створив в енергосистемі негативний баланс, тобто поставив електроенергії менше, ніж продав, для системи корисний», - стверджує експерт.

Завдяки дії регулятора, окремі трейдери отримали можливість заробляти на схемі торгівлі «повітрям» до 30% від вартості кожного реалізованого кВт.година.

"Цей принцип дозволяє заробляти трейдерам до 30% на різниці між «проданою», але не поставленою енергією, а також отримати компенсацію за небаланс», - зазначає експерт.

На думку експерта, на енергоринку, в тому числі через НКРЕКП, простежуються антиконкурентні дії окремих учасників, які»не дають вести комерційну діяльність держпідприємствам, ведуть до зриву домовленостей між державою і виробниками ВДЕ і завдають прямої економічної шкоди країні".

Популярні новини зараз

Франківськом розгулює різдвяна "вечеря": хвіст пістолетом, рило без маски

Квітуча Кароль і батько Балан: сімейний кадр Тіни і Дана з дитиною потрапив в мережу

Гола українська Кардашьян засвітила більше, ніж зазвичай: "Коли ж ти навчишся"

Арсен Мірзоян показав свою улюблену красуню, і це не дружина: "Мрій!"

Показати ще

Нагадаємо, підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку раніше розкритикував Секретаріат Енергетичного Співтовариства.

До цього Антимонопольний комітет України звинуватив НКРЕКП у штучному обмеженні конкуренції та створення умов для маніпуляцій на енергетичному ринку.

На початку року у Верховній Раді була створена робоча група ТСК для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу в галузі лежить на НКРЕКП.

Також в ході роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві національного регулятора. Так на початку жовтня НАЗК почало перевірку голови комісії Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язані з сімейним енергетичним бізнесом.