Про це в ефірі телеканалу «Україна24» заявив народний депутат, колишній голова СБУ Валентин Наливайченко.

«Я можу сказати професійно, що в одному й тому ж суді, тим більше в новому Вищому антикорупційному, не може бути двох протилежних рішень. Тому що це та сама установа. Законодавство України не змінювалося за цей час. Відтак я погоджуюся, що це безумовно було рішення під тиском. У нас, у народних депутатів, є всі підстави вважати, що це справді пан Коломойський і що це справді комерційні інтереси», - повідомив Наливайченко.

За його оцінками, ВАКС по суті змусили прийняти рішення, яке повністю суперечить його ж вердикту місячної давності.

«На мій погляд, це рішення нічого доброго не дає насамперед і в першу чергу самому Вищому антикорупційному суду. Тримати позицію, не прогинатися під тиском – це набагато важливіше, ніж тимчасові обставини», - зазначив Наливайченко.

Екс-голова СБУ с огляду на ті матеріали справи, які були публічно озвучені в суді, зазначив, що справа «Роттердам+» в будь-якому випадку немає жодної перспективи і згодом знову буде закрита через відсутність складу злочину.

Популярні новини зараз

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Показати ще

«А мій прогноз щодо справи – я думаю, ми знову побачимо закриття справи в черговий раз, тому що комплексна експертиза, яку зробила і Служба безпеки України, і наукові, і інші дослідницькі інститути в Україні, чітко визначила, що немає збитків, немає відповідно наслідків, немає суті для провадження і справи в суді», - додав народний депутат.

Напередодні Вищий антикорупційний суд несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам+» і скасував постанову прокуратури про закриття справи через відсутність складу злочину.

Таке рішення суд прийняв за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За твердженням адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск з боку заявника.

У вересні цей же суд визнав закриття справи «Роттердам+» повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 року матеріали слідства. Тоді суд прийшов до висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.

Нагадаємо, справу «Роттердам +» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд.