Ініціатива Мінінфраструктури одномоментно списати старі вагони є непродуманою і може спричинити проблеми на ринку перевезень. Потрібно встановити перехідний період. Про це заявив екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян у ефірі телеканалу "Україна24", коментуючи ініціативу Мінінфраструктури обмежити строк експлуатації вантажних вагонів.

"Це очевидно непродумане рішення з боку Міністерства інфраструктури і УЗ. Всі розуміють бажання і бізнесу, і регулятора, щоби користувалися новими вагонами і нормальною швидкістю, бо за нормативами у нас зараз швидкість впала у декілька разів і скільки нових вагонів не будуй, вони перетворяться на колеса. Але в часи кризи не можна раптово переходити на новий формат і казати, що все, з завтрашнього дня користуються новими або кількарічними вагонами", - сказав Омелян.

За його словами, швидко оновити рухомий склад неможливо - на це немає ані коштів у бізнесу, ані потужностей, щоб збудувати значну кількість вагонів. На думку екс-міністра, уряд має встановити перехідний період для запровадження такого рішення.

"Кабінет міністрів повинен врахувати позицію бізнесу і провести переговори з ним, з УЗ, з Міністерством інфраструктури. І встановити необхідний перехідний період на час, коли бізнес буде мати за можливе після виходу з затяжної економічної кризи в нашій державі знайти необхідні кошти і поступово перебудовувати рухомий склад", - вважає Омелян.

Він також вважає, що "Укрзалізниця" має провести незалежний технічний аудит рухомого складу і особливо – шляхів та інфраструктури, адже останнім часом почастішали випадки сходження вагонів і загорання локомотивів. І лише після цього ухвалювати рішення щодо варіантів його оновлення.

Популярні новини зараз

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

Каменських нарешті показала дитину - дівчинка її копія, Потап щасливий: "Люблю обох"

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Показати ще

Раніше народний депутат України, член комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко заявив, що ініціатива Мінінфраструктури обмежити термін використання залізничних вагонів призведе до списання 89 тисяч вагонів, що викличе дефіцит рухомого складу і як наслідок - колапс в промисловості та агросекторі.

Водночас президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що списання вагонів через скорочення терміну експлуатації змусить "Укрзалізницю" купувати нові, хоча значно важливіше направляти інвестиції в оновлення залізничної інфраструктури, яка нині перебуває в критичному стані.