Міністерство інфраструктури України, яке має відповідати за належний стан як транспорту в цілому, так і транспортних артерій зокрема, дозволяє собі «тягнути» з такими важливими питаннями, як затвердження фінансових планів державних компаній

Про це пише у своєму блозі на сайті агенства Інтерфакс голова парламентського підкомітету з питань залізничного транспорту Олександр Скічко.

Внаслідок подібних зволікань, вказує нардеп, державні пдіприємства втрачають можливість вкладати гроші навіть у поточний ремонт транспортної інфраструктури.

«...фінансовий план «УЗ» (на 2020 рік, - ред.) був погоджений МІУ лише наприкінці липня поточного року, а фінансовий план ДП «Укрводшлях» – наприкінці жовтня поточного року! Внаслідок чого 6 судноплавних шлюзів, які зношені майже на всі 100%, цього року відремонтовані не будуть. На виконання робіт по судноплавних шлюзах з держбюджету планувалось виділити 190 млн грн. А оскільки «Укрводшлях», як і інше держпідприємство, не може робити ані капітальні інвестиції ані проводити ремонтні роботи без узгодженого фінплану, то ці кошти так і залишаться нерозподіленими. Як наслідок, ми маємо збільшене навантаження на автошляхи та неможливість використовувати можливості залізниці...», – пише Олександр Скічко.

Раніше, голова правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак повідомив, що рівень зношеності колій становить 34%, а локомотивного парку компанії – 96%. Такий стан залізничної інфраструктури призвів до різкого сповільнення руху вантажів залізницею, підвищення аварійності перевезень та втрати позицій «УЗ» на ринку.

Популярні новини зараз

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Бліда Тоня Матвієнко налякала українців: "Останній день..."

Обмеження на Великдень: чого чекати українцям з "червоних" і "помаранчевих" зон

Нова пошта повідомила про зміни в оплаті посилок: списуватимуть автоматично

Показати ще

Останні чотири роки поспіль «Укрзалізниця» недовиконувала плани капітальних інвестицій в середньому на 8 млрд грн. щороку, і зараз їй потрібні 22 млрд грн. лише для утримання своїх активів від руйнування.

За словами Олександра Скічка, недолугість державної політики проявляється також у розпоряджені коштами державних компаній.

«Перебуваючи з робочим візитом в Одеській області відвідав державний порт «Южний». …порт – занепадає і не має можливості розвитку через те, що 80% прибутку «Южного» держава забирає, і в підприємства просто немає коштів на інвестиції в оновлення інфраструктури. Те саме відбувається і в державної компанії Адміністрація морських портів України, яка з 2013 року об’єднує в собі інфраструктурну складову всіх державних портів. 90% доходу АМПУ йде до державного бюджету, залишаючи у розпорядженні компанії лише 500-700 млн грн», – пише Скічко

Згідно з нормами амортизації, АМПУ мала б ремонтувати щороку 5 причалів з наявних майже 100, а ремонт тільки одного причалу коштує 2-3 мільярди гривень.

Як пише народний депутат Скічко, така політика міністерства транспорту та інфраструктури веде до того, що Україна на тривалий час втрачає можливість для належної модернізації транспортної галузі і переходу до моделі інтермодальних перевезень, яка має забезпечити безбар’єрний транзит вантажів Україною і приєднання України до загальноєвропейської транспортної мережі.

Перехід до інтермодальних перевезень та оновлення транспортної інфраструктури є одним із зобов’язань України за угодою про асоціацію з ЄС.