Рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Про підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до зростання цін і банкрутств.

Про це заявив народний депутат Дмитро Шпенов.

На думку політика, в першу чергу в Україні варто очікувати зростання цін на продукти харчування і товари першої необхідності. "Як відомо, електроенергія-найважливіша складова ціноутворення у всіх галузях, починаючи з сільського господарства. Щоб компенсувати додаткові витрати, які виникнуть внаслідок рішення НКРЕКП, виробники будуть змушені підняти ціни. В першу чергу це торкнеться продуктів харчування. Це означає, що новорічний стіл цього року обійдеться українцям дорожче, ніж вони очікували", - зазначив Д. Шпенов

Крім того рішення НКРЕКП призведе до зростання числа банкрутств серед малого та середнього бізнесу і збільшення числа безробітних. "Тут все просто: якщо нові ціни стануть для споживачів непідйомними, вітчизняні товари просто припинять купувати. Люди, швидше за все, будуть віддавати перевагу більш дешевим імпортним аналогам. Збитки змусять деяких підприємців закривати бізнес і звільняти співробітників. Тобто, за рішення Нацрегулятора заплатять усі: громадяни та підприємці. Нічого хорошого для економіки воно не дасть", - упевнений він.

Нагадаємо, сьогодні, незважаючи на протести бізнесу та застереження експертів, НКРЕКП прийняла рішення підвищити тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії на 2021 рік на 28,9%, порівняно з діючим тарифом, – до 309,8 грн/МВт•год.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку
Показати ще