Підвищення тарифу на передачу електроенергії стане катастрофою для транспортної галузі. Про це написав генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак у колонці для The page.

За оцінкою експерта, підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до додаткових витрат транспортних підприємств щонайменше 500 млн грн на рік. Що, враховуючи нинішню ситуацію в транспортній галузі, стане критичним для підприємств.

" за підсумками січня-вересня 2020 року транспортні підприємства зменшили обсяг перевезень вантажів на 13% порівняно з січнем-вереснем 2019 року. Пасажирські перевезення впали на 40% порівняно з першими трьома кварталами 2019 року. Як наслідок, за 10 місяців 2020 року чистий збиток АТ "Укрзалізниця" склав 11, 8 млрд грн, тоді як ще рік тому був чистий прибуток», - зазначив Гусак.

Він звернув увагу, що нинішнє підвищення тарифу на передачу електроенергії вже друге за рік, з 1 липня поточного року тариф вже було піднято вдвічі. Що в умовах кризи, викликаної пандемією, за його словами, просто добиває економіку країни. При цьому Гусак підкреслив: від збільшення тарифу постраждають і звичайні українці, які змушені будуть платити підвищені ціни, зокрема за надання транспортних послуг.

"Додаткові витрати понесе не тільки транспортна галузь, рішення НКРЕКП торкнеться і кінцевого споживача. Підвищення цін на передачу електроенергії збільшить витрати електротранспортних підприємств, і вони змушені будуть підняти тарифи на перевезення. Зокрема, можуть зрости ціни на проїзд в електричних видах транспорту: метро, тролейбусах, трамваях», - зазначив Гусак.

Популярні новини зараз

Газ по 15 гривень, а електроенергія за 2,50: як зміняться ціни для українців у серпні

Донька Ольги Сумської Тоня Паперна зворушила українців: "Ходите по хмарах"

Настя Каменських показала, заради кого "втекла" від Потапа в Буковель: "Танцював і кайфував"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила з 1 грудня 2020 року на 30% - з 240,23 грн / МВт-год до 312,76 грн / МВт-год.

Президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що підвищення тарифів «Укренерго» на передачу електроенергії призведе до закриття промислових підприємств і падіння економіки. А народний депутат, голова профспілки шахтарів Михайло Волинець прогнозує закриття шахт у разі зростання тарифів на струм.

У свою чергу економічний експерт Андрій Новак підкреслив: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги.