C 2021 р.вартість 1 кВт.година електроенергії як товару в кінцевому тарифі для населення стане негативною, а встановлений державою тариф навіть не покриватиме витрати на доставку струму до домогосподарств.
Про це повідомив екс-голова НКРЕКП Дмитро Вовк.
«У нас для населення як і раніше є 0,90 грн/кВт.година за перші 100кВт.год і 1,68 грн / кВт.годину понад, що за вирахуванням ПДВ, нових тарифів обленерго і "Укренерго" на 2021 буде нижче 0. Повна перемога соціалізму", - повідомив Вовк на своїй сторінці в Facebook.
За даними Єврокомісії за II квартал 2020 р., на які посилається екс-глава НКРЕКП, в Україні в 4 рази нижче тариф на електроенергію для населення ніж в середньому в Європі.
Наприклад, мінімальна ціна серед європейських країн в Угорщині - за офіційним курсом у Гривнях вона становила 3,70 грн/кВт.година, найвища - в Німеччині 10 грн/кВт.година. Середня в Європі - 7,15 грн/кВт.година.
Нагадаємо, останній раз тариф на електроенергію для населення переглядався в березні 2017 р.станом на кінець 2020 р. в Україні найнижчий тариф на електроенергію для населення не тільки серед європейських країн, але нижче ніж у Росії та Білорусі.