Тарифи на електричну енергію для населення насправді потрібно піднімати майже в 2 рази і плани уряду в цьому напрямку виправдані.
Про це заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу «Україна 24».
«Ціна на електроенергію для населення десь вдвічі менша, ніж ринковий рівень, який має бути. За це платимо все рівно ми всі з вами, споживачі, але не напряму, а через податки, через витрати державних компаній. Тому насправді ціни на електроенергію для населення все рівно треба піднімати майже вдвічі», - зазначив Фурса.
Він наголосив, що рішення про приведенню тарифів до ринкового рівня правильне і для нього потрібна політична воля уряду.
Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 г. Вони складають 0,9 грн /кВт.год на перші 100 кВт.год і 1,68 грн / кВт.год на інший обсяг місячного споживання, що в більш як чотири рази менше ніж середній тариф в Європі.
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриватиме витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.
Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.
Ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС. Експерти зазначили, що від рішення по тарифах на струм залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ.