Влада з ковід фонду хоче виплатити компенсацію українцям, що втратили частину доходів, та підприємцям, які змушені скорочувати видатки на працівників під час коронавірусу.

Сама ідея компенсації втрат для підприємців та найманих працівників була ініціативою "Нашого краю" ще до того, як влада почала обговорювати це питання.
Ми впевнені, що держава має допомогти українцям подолати економічні наслідки пандемії та не залишати їх наодинці з бідою.

Натомість ми категорично проти вибору між фінансуванням медицини та компенсацій підприємцям і найманим працівникам.

Маємо приклади, коли кошти з ковід фонду були направлені на ремонти доріг, кіновиробництво та інші нецільові видатки з наявними корупційними ризиками. Водночас лікарні залишались без апаратів ШВЛ, кисню, медикаментів та інших життєво необхідних для лікування хвороби речей. Через недофінансування і втрачений час вже загинули тисячі людей.

За розрахунками експертів, у ковід фонді залишилося 25 млрд грн. Після виплат за зобов’язаннями залишиться близько 14 млрд. На компенсацію підприємцям потрібно 10 млрд грн. таким чином, на медицину залишиться лише 4 млрд, що є вкрай мало та небезпечно. Пропонуючи поділити кошти, влада фактично просить від українців визначитись – помирати від недофінансування медицини чи від голоду. У підсумки, грошей може не вистачити ані для лікарень та медиків, ані для підприємців.

"Наш край" закликає владу передбачити у бюджеті видатки на компенсації втрат підприємців та найманих працівників через коронавірус. Виплата компенсацій має стартувати якнайшвидше.