Національний банк України готовий до будь-якого розвитку подій з черговим траншем МВФ для України.

Такої думки дотримується засновник і генеральний директор ФК "Леогейминг Пі" (CEO LeoGaming) Альона Дегрик (Альона Дегрік).

"НБУ презентував два плани монетарної політики на 2018 рік. Базовий, який передбачає отримання Україною траншу від МВФ, і альтернативний, при якому траншу не буде. І показово, що обидва плану не передбачає підвищення облікової ставки. Це говорить про те, що Нацбанк готовий до будь-якого розвитку подій", — зазначила вона.

Експерт також підкреслила, що збереження облікової ставки на рівні 17% є запорукою стабільності української економіки.

"Відмова від підвищення дисконтної ставки, навіть якщо МВФ затримає транш, означає збереження умов кредитування бізнесу і споживачів на сьогоднішньому рівні. Це позитивний сигнал для економіки. Важливо також і те, що НБУ прогнозує скорочення темпів інфляції до кінця року. Так, Україна все ще залежить від зовнішньої фінансової допомоги, але ця залежність постійно зменшується", — підкреслила Альона Дегрик.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч відповіла за інтим на "Холостячці" після бурхливостей в басейні з Дімою Шевченком: "Це можливо"

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

Леся Нікітюк впала в летаргічний сон, сестра-близнючка зробила заяву: "На екранах ви бачите не її"

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

Наприкінці травня поточного року монетарний комітет НБУ прийняв рішення не підвищувати облікову ставку і залишив її на рівні 17%. Крім того, більшість членів комітету виступили за подальшу лібералізацію валютних обмежень у разі отримання Україною чергового траншу від МВФ.