Російський сенатор Олексій Пушков відреагувала на рішення "Газпрому" про розірвання контрактів з "Нафтогазом". Пушков заявив, що Україна продемонструє Європі "бандерову мати".

"Розірвання контрактів з "Нафтогазом" - абсолютно виправданий і назрілий крок. Такий "покупець", як нинішня Україна - це персонаж з нічних кошмарів. Нехай тепер переслідує європейців - і в снах, і наяву. Хотіли Україну? Отримаєте. Вона вам ще покаже бандерову мати", - написав він у Twitter.

У мережі це висловлювання викликало бурхливе обговорення.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Більш того, "Газпром" щодня нараховується пеня в розмірі $500 тис., поки російська компанія не виконає рішення Стокгольмського арбітражу про виплату $2,56 млрд Україні.

Саме після цього російський монополіст заявив про своє рішення не починати постачання блакитного палива в Україну з 1 березня і повернув отриману передоплату.

Нагадаємо, раніше НАК "Нафтогаз" допустив вирішальну помилку, в результаті якої сталася газова криза в Україні. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, це помилка, яку треба виправити. Потрібно було, розуміючи, що Росія повинна виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, зробити лад 10-14 днів запасу. Працювати з європейськими постачальниками, щоб відповідним чином забезпечити м'який режим. Цього НАК не зробив і в цьому є проблема.

Як повідомляв портал "Знай.uа" 1 березня, російський президент Володимир Путін під час промови перед Федеральними зборами розповів про розробку новітнього озброєння, яке, за його словами, не має аналогів у світі і здатний гарантовано долати систему протиракетної оборони. Путін при цьому недвозначно пригрозив США готовністю застосувати ядерну зброю.